Kamery do monitoringu - Najczęściej Zadawane Pytania cz.1

kamery monitoring orllo.pl
13 maja 2021 925 wyświetleń
Kamery do monitoringu - Najczęściej Zadawane Pytania cz.1

Co to jest kamera IP? Jaką kamerę do monitoringu wybrać? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym poradniku.

1. Co to jest kamera do monitoringu?

Kamera do monitoringu to jeden z najważniejszych elementów dozoru wizyjnego i alarmowego. Kamery rejestrują obraz w czasie rzeczywistym na nośnik danych - rejestrator lub kartę pamięci. Aplikacje do kamer pozwalają na podgląd na żywo, odtwarzanie nagrań oraz konfigurację kamery z telefonu/tabletu/komputera. Główną ich zaletą są powiadomienia alarmowe o wykrytym ruchu lub człowieku

kamera wykrywa ruchkamera wykrywa ruch

Z kamerami do monitoringu ORLLO otrzymujesz PAKIET ORLLO GRATIS:

  • bezpłatną polską aplikację
  • bezpłatne aktualizacje
  • bezpłatne wsparcie techniczne

Powiązane artykuły: 

Co to jest kamera WiFi IP?

Poradnik o kamerach WiFi IP

2. Jakie są typy kamer do monitoringu?

Firma ORLLO oferuje 4 typy kamer. W ofercie mamy wybór kamer analogowych, IP, GSM i WiFi IP.

monitoring orllomonitoring orllo

WiFi IPKamery analogowe są starszego typu kamerami łączącymi się z rejestratorem za pomocą przewodu koncentrycznego - jest to starszy typ kamer.
Kamery IP łączą się z rejestratorem za pośrednictwem przewodu LAN, kamera uzyskuje adres IP sieci lokalnej.
Kamery GSM jest to nowy typ kamer gdzie łączność z aplikacją odbywa się za pośrednictwem Internetu z karty SIM. Dostaje niezależne zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do WiFi.
Kamery WiFi IP dają nam możliwość komunikacji poprzez domowy router WiFi. Łączność odbywa się bezprzewodowo i daje wiele możliwości związanych z montażem ze względu na brak przewodów.

3. Jaką kamerę do monitoringu wybrać?

W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę dostęp do prądu i Internetu. Przy dostępności tych mediów możemy wybrać dowolny rodzaj kamery.
Druga sprawa to możliwość poprowadzenia przewodów - przy braku wybieramy kamery WiFi IP lub kamery GSM ze względu na możliwość łączności bezprzewodowej.
Trzecia sprawa to rodzaj jakości - przy rozdzielczościach wyższych jak FULL HD zaleca się montaż kablowy ze względu na transmisję obrazu i brak opóźnień. Kamery w rozdzielczościach 4K łączymy przewodowo z nagrywarką.

Polecane kamery WiFi IP ORLLO

4. Ile sztuk kamer wybrać?

W zależności od obiektu stosujemy od 1 do 25 kamer. Rodzaj kamer wybieramy zgodnie z możliwościami dotyczącymi montażu. Im bardziej skomplikowany obiekt tym więcej kamer. Ważne są kąty widzenia i zasięg w nocy. Na działkę o malutkiej powierzchni wystarczy jedna kamera, na posesję z domem jednorodzinnym minimum 4 kamery, aby móc obserwować obiekt dookoła i przede wszystkim mieć ochronę 360 stopni wokół domu.

Gotowe Zestawy Kamer ORLLO

5. Jak podłączyć kamery IP?

Kamery IP podłączamy do routera z Internetem lub nagrywarki za pomocą przewodu LAN. Możemy zastosować długość do 100m bez dodatkowych urządzeń. Kamera uzyskuje adres IP z routera lub nagrywarki. Po dodaniu kamer do rejestratora mamy podgląd na żywo oraz odtwarzanie zarchiwizowanych nagrań.

Kamery WiFi IP podłączamy za pomocą łączności bezprzewodowej do routera lub nagrywarki. Kamery do monitoringu w ofercie ORLLO nie muszą mieć dostępu do rejestratora, ponieważ mają slot na kartę pamięci, więc stają się bardziej niezależne. Łącząc z WiFi uzyskujemy połączenie z Internetem i obsługę z aplikacji. Oczywiście jest też możliwość kablowa.

Kamery GSM łączą się z Internetem za pośrednictwem karty SIM dowolnego operatora. Posiadając środki na koncie lub pakiet Internetu urządzenie uzyskuje łączność z aplikacją. Otrzymujemy funkcję podglądu na żywo, odtwarzania nagrań i konfiguracji w trybie zdalnym. Oczywiście posiadają slot na karty pamięci.

Kamery GSM ORLLO

6. Jak podłączyć kamery analogowe BNC?

Kamery analogowe podłączamy z rejestratorem za pomocą kabla koncentrycznego i wtyków typu BNC. Długość przewodu ma tutaj mniejsze znaczenie niż w przypadku kamer IP przewodowych. Kabel koncentryczny musi mieć odpowiedni opór tzn. 75 Ohm. Połączenie w taki sposób powoduje wysłanie sygnału do nagrywarki w sposób analogowy - trochę jak telewizja DVBT. Sygnał ciężko zakłócić. Technologia analogowa powoli przestaje być rozwijana ze względu na możliwości techniczne wysyłania sygnałów w taki sposób.

Powiązane artykuły: Monitoring przemysłowy CCTV

 Zobacz następny poradnik o kamerach do monitoringu >>


 

darmowy ebbok kamery IP WiFidarmowy ebbok kamery IP WiFi

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w doborze kamer skontaktuj się z nami

KONTAKT :
 ☎️ Telefon: 22 243 17 17

e-mail: orllo@orllo.pl

Czat- Rozpocznij rozmowę  - kliknij w czerwone okienko czatu w prawym dolnym rogu (konsultant online pon.-piąt. 8:00-18:00)

orllo orllo
Poprzedni:
Następny:
orllo.pl Reviews with ekomi-pl.com
Copyright © by ORLLO. Wszelkie prawa zastrzeżone.