Monitoring mieszkania - Jaki wybrać do bloku? Sprawdź! Opinie, recenzje, poradnik, forum ranking 2018

Monitoring mieszkania - co wybrać?

Monitoring mieszkania online? To łatwiejsze niż myślisz. Do włamań w bloku dochodzi równie często jak w domkach jednorodzinnych. Zapoznaj się z artykułem i dowiedź się jak w 5 minut skutecznie zabezpieczyć mieszkanie. Stwórz swój monitoring z pomocą kamer IP WiFi z funkcją podglądu obrazu przez telefon!

Monitoring bezprzewodowy mieszkania przez telefon. Zrób to sam.

Monitoring mieszkania w bloku

Ze względu na specyfikę mieszkań w bloku nie będziemy omawiać rozwiązań przeznaczonych do monitoringu zewnętrznego, skupimy się wyłącznie na kamerach dedykowanych do instalacji w pomieszczeniach.

Mieszkania charakteryzują się w większości przypadków mniejszą powierzchnią użytkową niż domy jednorodzinne, dlatego też najprostsze rozwiązanie może okazać się wystarczające dla przeciętnego Kowalskiego. O czym mowa? Kamera kopułkowa IP to podstawa monitoringu! Sprawdź model ORLLO CAMSET C5 nagrywającej w rozdzielczości 5MPx.

Ciekawą alternatywą stają się coraz popularniejsze modele z obrotową głowicą. W tym przypadku możemy sterować obrotem kamery bezpośrednio z aplikacji na komputerze lub z poziomu telefonu czy tabletu. W przypadku chęci monitoringu tylko jednego pomieszczenia zakup kamery z obrotową głowicą (funkcja PTZ) może skutkować ograniczeniem kosztów monitoringu. Kamery bezprzewodowe IP ORLLO sterowane są w poziomie przeważnie aż do 355° co w połączeniu z szerokim kątem widzenia (ponad 100°) pozwala osiągnąć podgląd całego pomieszczenia w czasie rzeczywistym. Polecamy modele rejestrujące obraz w rozdzielczości FULLHD: ORLLO GOODCAM W1 oraz ORLLO GOODCAM W2.

Dla osób, które nie godzą się na kompromis pod względem jakości wideo polecamy zapoznać się z modelem kamery z przetwornikiem obrazu dwukrotnie większym, niż tym stosowany w kamerach IP FullHD, mowa tu o modelu ORLLO GOODCAM W3 z przetwornikiem 4Mpx mogącym nagrywać w rozdzielczości nawet do 2560x1440 pikseli!

Monitoring mieszkania przez telefon

Oczywiście ze wszystkich kamer masz możliwość uzyskania zdalnego podglądu (na telefonie, tablecie, komputerze) dzięki dedykowanej aplikacji.

Sprawdź naszą aktualną ofertę na kamery IP WiFi wewnętrzne:

Polecane kamery wewnętrzne IP WiFi

Dyskretny monitoring mieszkania za pomocą kamery GSM

 

Kamery IP spełniają swoje zadanie tylko w przypadku, gdy mamy dostęp do stałego łącza internetowego, jednak co w przypadku, gdy nastąpi awaria łącza operatora? Dostęp z dowolnego miejsca na świecie będzie nie możliwy a wideo będzie jedynie rejestrowane na karcie pamięci znajdującej się w kamerze lub na dysku HDD rejestratora NVR. Rozwiązaniem wydaje się być kamera obsługująca sieć GSM 3G 4G LTE oraz łączność WiFi. W przypadku utraty połączenia internetowego (WiFi) urządzenie samoczynnie przełączy się na sieć komórkową (o ile wcześniej włożymy do urządzenia aktywną kartę SIM). Sprawdź niewielką dyskretną kamerę ORLLO Simple 3G.

 

Jak podłączyć kamerę IP WiFi?

 

Instrukcja w 3 krokach:

podlaczenie-monitoringu-3-kroki

 

  1. Połącz kamerę z routerem za pomocą przewodu sieciowego (LAN) dostępnego w zestawie (dodatkowo Twój komputer, tablet czy telefon komórkowy musi być podłączony do tej samej sieci internetowej).
  2. Wykonuj polecenia widoczne w aplikacji podczas pierwszej konfiguracji.
  3. Ciesz się podglądem z kamery IP WiFi.

 

Ty wybierasz, czy podłączysz je za pomocą przewodu LAN, czy może jednak bezprzewodowo.
Przewagą połączenia kablowego jest odporność na zakłócenia i stabilniejszy sygnał nawet przy dalszym umieszczeniu kamery od rejestratora / routera. Jeżeli jednak nie masz wcześniej przygotowanego okablowania, zaś kamery będą znajdowały się w zasięgu Twojej sieci WiFi to bez problemu możesz wybrać taki sposób połączenia.

Tutaj zastanówmy się nad możliwościami, do wyboru mamy 2 opcje.

 

  1. Podłączenie kamer do routera WiFi
    • Praktycznie każdy z nas posiada w mieszkaniu router, a w związku z tym sieć bezprzewodową. Kamery IP WiFi możemy podłączyć do naszej sieci tak, jak każde inne urządzenie (telefon, laptop, drukarka) za pomocą przewodu LAN lub bezprzewodowo a dzięki stałemu dostępowi do internetu w każdej chwili, z dowolnego miejsca na świecie za pomocą naszego smartfona czy notebook'a uzyskamy podgląd na żywo.
  2. Rejestrator NVR z HDD
    • Jest to nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie, jednak z powodzeniem stosowane przez dużą grupę klientów. W tej opcji wszystkie nagrania zapisują się na dysku rejestratora, a nie jak w przypadku opcji nr. 1 – kartach pamięci w każdej z kamer. Aby uzyskać podgląd online z dowolnego miejsca, konieczne będzie doprowadzenie stałego łącza internetowego do naszej nagrywarki. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość podłączenia kilku kamer od różnych producentów, należy zwróci uwagę na dane techniczne, kamery IP muszą obsługiwać standard ONVIF.

 

Co to jest kompresja nagrania?

 

Przy wyborze kamer należy zapoznać się również z formatem plików, w jakim to wideo będzie zapisywane. Najpopularniejszym formatem nagrań są pliki .avi lub .mp4, które bez problemu odtworzymy na komputerach czy telefonach. Zastosowanie kompresji wideo pozwala na osiągnięcie małej wagi pliku przy zachowaniu jak najlepszej jakości obrazu. Tutaj warto sprawdzić, czy kamera obsługuje kompresję H.264 lub nowszą H.265 (do 60% mniejsza waga nagranego pliku bez utraty jakości).

 

Jaka kamera do nagrywania w nocy?

 

Obraz za dnia z większości kamer będzie dobrej jakości, jednak czy po zmroku sprawa wygląda tak samo? Wszystko zależy od trybu nocnego (diod IR). Możesz zakupić kamerę, której diody podczerwieni nie będą rzucać się w oczy potencjalnemu złodziejowi, jednak będzie to miało związek z ograniczeniem realnego pola widzenia do kilku metrów. Nie ilość diod, a ich jakość również ma wielkie znaczenie. Kamera IP WiFi posiadająca 10 zwykłych diod IR wcale nie będzie miała lepszej widoczności niż kamera IP WiFi z dwoma diodami IR HIGH-POWER.

 

Gotowy zestaw monitoringu – jaki wybrać?

 

W przypadku, gdy nie chcesz samemu podejmować się stworzenia zestawu skorzystaj z gotowych, sprawdzonych rozwiązań. Przygotowaliśmy zestawy do monitoringu podzielone na proste kategorie, takie jak jakość nagrań, liczba kamer czy sposób połączenia. Wystarczy, że wybierzesz te 3 opcje, a my skonfigurujemy resztę tak, aby zaraz po podłączeniu do prądu sprzęt był gotowy do pracy!

 

Polecane zestawy monitoringu

Kamera IP jako elektroniczna niania

 

Kamera IP jako elektroniczna niania? Oczywiście! Zapewne wcześniej nie spoglądałaś/eś pod tym względem na kamery do monitoringu, jednak dzięki zainstalowanemu mikrofonowi i głośnikowi w kamerach IP możesz korzystać z funkcji dwustronnej komunikacji przy jednoczesnym podglądzie. Jedna kamera = wiele zastosowań!

 

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie stworzenia swojego prostego systemu monitoringu skontaktuj się z nami, przedstaw swoje oczekiwania i potrzeby, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Telefon: 22 243 17 17

E-mail: orllo@orllo.pl

 

monioring-domu-orllo-pl

Monitoring Domu

monitoring-sklepu-orllo-pl

Monitoring Sklepu

monitoring-budowy-orllo-pl

Monitoring Budowy

 

monitoring-mieszkania-orllo-pl

Monitoring Mieszkania

monitoring-dzialki-orllo-pl

Monitoring Działki

monitoring-magazynu-orllo-pl

Monitoring Magazynu

 

monitoring-sklepu-orllo-pl

Monitoring Firmy

monioring-gospodarstwa-orllo-pl

Monitoring Gospodarstwa

monioring-budowy-orllo-pl

Monitoring Kamery

 Dlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>