DARMOWA DOSTAWA! InPost Przedpłata od 199zł!

Monitoring bezprzewodowy mieszkania domu - Kamera do mieszkania domu ! Co wybrać kupić do bloku? Sprawdź! Opinie, recenzje, poradnik, forum ranking 2024

15 września 2019 2794 odsłon
Monitoring bezprzewodowy mieszkania domu - Kamera do mieszkania domu ! Co wybrać kupić do bloku? Sprawdź! Opinie, recenzje, poradnik, forum ranking 2024

Monitoring mieszkania - co wybrać?

Monitoring mieszkania online? To łatwiejsze niż myślisz. Do włamań w bloku dochodzi równie często jak w domkach jednorodzinnych. Zapoznaj się z artykułem i dowiedź się jak w 5 minut skutecznie zabezpieczyć mieszkanie. Stwórz swój monitoring z pomocą kamer WiFi IP z funkcją podglądu obrazu przez telefon!

Monitoring bezprzewodowy mieszkania przez telefon. Zrób to sam

Monitoring mieszkania w bloku

Ze względu na specyfikę mieszkań w bloku nie będziemy omawiać rozwiązań przeznaczonych do monitoringu zewnętrznego, skupimy się wyłącznie na kamerach dedykowanych do instalacji w pomieszczeniach.

Mieszkania charakteryzują się w większości przypadków mniejszą powierzchnią użytkową niż domy jednorodzinne, dlatego też najprostsze rozwiązanie może okazać się wystarczające dla przeciętnego Kowalskiego. O czym mowa? Kamery  IP Obrotowe to podstawa monitoringu! Polecane modele to :

Zobacz w sklepie- Kamera WiFi IP Obrotowa ORLLO W9

nv 900nv 900

Zobacz w sklepie-Kamera WiFi IP Obrotowa ORLLO E8

nv 701nv 701

To modele nagrywającej w optymalnej rozdzielczości 3MPX czyli FULL HD. Dla Bardzo wymagających są również modele nagrywające w wyższej rozdzielczości 5MPX -2,5K obraz dwukrotnie większej rozdzielczości niż w kamerach IP Full HD, mowa tu o modelu ORLLO W9

Kamery Orllo WiFi IP posiadają unikalną funkcję zdalnego ściągania na telefon wideo nagranego na karcie mickroSD.  Już nie musisz wyjmować karty microSD z kamery i przeglądać wideo na komputerze. 

Możesz zdalnie ściągnąć wybrany plik wideo na telefon!!!

Bezpłatne aplikacje w języku polskim na telefon i komputer z bezpłatną aktualizacją i unikalnymi funkcjami czynią z kamer  Orllo najlepszy produkt dla wymagających odbiorców. Wybierając kamerę WiFi IP wybierasz też aplikację na telefon i komputer do jej obsługi. Orllo jest jedną z niewielu firm gwarantujących poprawność działania aplikacji, rozwijającą aplikacje o nowe funkcje i oferującą bezpłatne aktualizacje  aplikacji.

Pamiętaj kamera to także program do jej obsługi. Wybieraj JAKOŚĆ!!! 

Wybierając tanie no name kamery możesz się bardzo rozczarować !!!

Kamery WiFi IP na Podczerwień

Ważną Funkcją na którą musimy zwrócić uwagę przy wyborze kamery do monitoringu jest Tryb nocny w kamerze. Kamery ORLLO WiFi IP posiadają specjalistyczne diody IR Podczerwień dzięki którym Kamera  rejestruje oraz  daje podgląd wysokiej jakości obrazu również  w nocy.

tryb nocnytryb nocny

Polecane kamery na podczerwień WiFi IP

Monitoring mieszkania przez telefon

W dzisiejszych czasach monitoring mieszkania to nie problem !  Kamery WiFi IP  nie tylko zapewniają nam podgląd online  ( w czasie rzeczywistym) w telefonie czy na tablecie ale również przy wykryciu ruchu powiadomią nas o tym alarmem . Ważną sprawą jest aplikacja do naszej kamerki IP poniżej  najważniejsze funkcje jakie powinna posiadać:

✅ Kompatybilność z systemami Android ,IOS, Windows

✅ Polskie Menu

✅ Powiadomienia alarmowe na telefon , tablet i komputer

✅ Zdalne pobieranie nagrań na telefon

nv700nv700
nv700nv700

Sprawdź naszą aktualną ofertę w sklepie na kamery WiFi IP wewnętrzne:

Polecane kamery wewnętrzne WiFi IP:

Dyskretny monitoring mieszkania za pomocą kamery GSM

Kamery IP spełniają swoje zadanie tylko w przypadku, gdy mamy dostęp do stałego łącza internetowego, jednak co w przypadku, gdy nastąpi awaria łącza operatora? Dostęp z dowolnego miejsca na świecie będzie nie możliwy a wideo będzie jedynie rejestrowane na karcie pamięci znajdującej się w kamerze lub na dysku HDD rejestratora NVR. Rozwiązaniem wydaje się być kamera obsługująca sieć GSM 3G 4G LTE oraz łączność WiFi. W przypadku utraty połączenia internetowego (WiFi) urządzenie samoczynnie przełączy się na sieć komórkową (o ile wcześniej włożymy do urządzenia aktywną kartę SIM). Sprawdź niewielką dyskretną kamerę.

Zobacz w sklepie : Kamera WiFi IP GSM ORLLO W10

Kamera IP WIFI  GSM ORLLO Simple 3G.Kamera IP WIFI  GSM ORLLO Simple 3G.

Jak podłączyć kamerę WiFi IP?

Instrukcja w 3 krokach:

podlaczenie monitoringu 3 krokipodlaczenie monitoringu 3 kroki
  1. WiFi IPPołącz kamerę z routerem za pomocą przewodu sieciowego (LAN) dostępnego w zestawie (dodatkowo Twój komputer, tablet czy telefon komórkowy musi być podłączony do tej samej sieci internetowej).
  2. Wykonuj polecenia widoczne w aplikacji podczas pierwszej konfiguracji.
  3. Ciesz się podglądem z kamery IP WiFi.

Ty wybierasz, czy podłączysz je za pomocą przewodu LAN, czy może jednak bezprzewodowo.
Przewagą połączenia kablowego jest odporność na zakłócenia i stabilniejszy sygnał nawet przy dalszym umieszczeniu kamery od rejestratora / routera. Jeżeli jednak nie masz wcześniej przygotowanego okablowania, zaś kamery będą znajdowały się w zasięgu Twojej sieci WiFi to bez problemu możesz wybrać taki sposób połączenia.

Tutaj zastanówmy się nad możliwościami, do wyboru mamy 2 opcje.

  1. Podłączenie kamer do routera WiFi Praktycznie każdy z nas posiada w mieszkaniu router, a w związku z tym sieć bezprzewodową. Kamery WiFi IP możemy podłączyć do naszej sieci tak, jak każde inne urządzenie (telefon, laptop, drukarka) za pomocą przewodu LAN lub bezprzewodowo a dzięki stałemu dostępowi do internetu w każdej chwili, z dowolnego miejsca na świecie za pomocą naszego smartfona czy notebook'a uzyskamy podgląd na żywo.
  2. Rejestrator NVR z HDD Jest to nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie, jednak z powodzeniem stosowane przez dużą grupę klientów. W tej opcji wszystkie nagrania zapisują się na dysku rejestratora, a nie jak w przypadku opcji nr. 1 – kartach pamięci w każdej z kamer. Aby uzyskać podgląd online z dowolnego miejsca, konieczne będzie doprowadzenie stałego łącza internetowego do naszej nagrywarki. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość podłączenia kilku kamer od różnych producentów, należy zwróci uwagę na dane techniczne, kamery IP muszą obsługiwać standard ONVIF.

Co to jest kompresja nagrania?

Przy wyborze kamer należy zapoznać się również z formatem plików, w jakim to wideo będzie zapisywane. Najpopularniejszym formatem nagrań są pliki .avi lub .mp4, które bez problemu odtworzymy na komputerach czy telefonach. Zastosowanie kompresji wideo pozwala na osiągnięcie małej wagi pliku przy zachowaniu jak najlepszej jakości obrazu. Tutaj warto sprawdzić, czy kamera obsługuje kompresję H.264 lub nowszą H.265 (do 60% mniejsza waga nagranego pliku bez utraty jakości).

Jaka kamera do nagrywania w nocy?

Obraz za dnia z większości kamer będzie dobrej jakości, jednak czy po zmroku sprawa wygląda tak samo? Wszystko zależy od trybu nocnego (diod IR). Możesz zakupić kamerę, której diody podczerwieni nie będą rzucać się w oczy potencjalnemu złodziejowi, jednak będzie to miało związek z ograniczeniem realnego pola widzenia do kilku metrów. Nie ilość diod, a ich jakość również ma wielkie znaczenie. Kamera WiFi IP posiadająca 10 zwykłych diod IR wcale nie będzie miała lepszej widoczności niż kamera WiFi IP z dwoma  specjalistycznymi diodami.

Polecane kamery na podczerwień WiFi IP

Rozpocznij rozmowę  - kliknij w czerwone okienko czatu w prawym dolnym rogu (konsultant online pon.-piąt. 8:00-18:00)
Telefon: ☎ 22 243 17 17 E-mail: orllo@orllo.pl

Gotowy zestaw monitoringu – jaki wybrać?

W przypadku, gdy nie chcesz samemu podejmować się stworzenia zestawu skorzystaj z gotowych, sprawdzonych rozwiązań. Przygotowaliśmy zestawy do monitoringu podzielone na proste kategorie, takie jak jakość nagrań, liczba kamer czy sposób połączenia. Wystarczy, że wybierzesz te 3 opcje, a my skonfigurujemy resztę tak, aby zaraz po podłączeniu do prądu sprzęt był gotowy do pracy!

Polecane zestawy monitoringu

Kamera IP jako elektroniczna niania

Kamera IP jako elektroniczna niania? Oczywiście! Zapewne wcześniej nie spoglądałaś/eś pod tym względem na kamery do monitoringu, jednak dzięki zainstalowanemu mikrofonowi i głośnikowi w kamerach IP możesz korzystać z funkcji dwustronnej komunikacji przy jednoczesnym podglądzie. Jedna kamera = wiele zastosowań!

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie stworzenia swojego prostego systemu monitoringu skontaktuj się z nami, przedstaw swoje oczekiwania i potrzeby, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Telefon: 22 243 17 17 E-mail: orllo@orllo.pl

autyty produktów orlloautyty produktów orllo
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Copyright © by ORLLO. Wszelkie prawa zastrzeżone.