Monitoring gospodarstwa rolnego – jaki wybrać? Kamery do monitoringu Alarmy Opinie i porady Sklep – forum, recenzje ranking 2021

monitoring-gospodarstwa-jaki-wybrac-polecany-opinie-forum
25 lutego 2020 1040 wyświetleń
Monitoring gospodarstwa rolnego – jaki wybrać? Kamery do monitoringu Alarmy Opinie i porady Sklep – forum, recenzje ranking 2021

Kamery zewnętrzne do monitoringu gospodarstwa. Najlepszy Monitoring przewodowy CCTV POE SIECIOWY, IP Wifi bezprzewodowy, Gsm gospodarstwa rolnego i stawu rybnego- jaki wybrać jaki kupić?

Na co dzień zajmujesz się gospodarstwem jesteś rolnikiem? Chciałbyś mieć wszystko pod kontrolą w swoim telefonie? Monitoring gospodarstwa rolnego to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Zapoznaj się z najważniejszymi aspektami dotyczącymi kamer gotowych do pracy zaraz po rozpakowaniu i wybierz optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.


Strategią ORLLO jest prokonsumencki program Kup i Korzystaj, dzięki któremu tysiące osób  korzysta z najwyższej jakości kamer, a ORLLO stało się liderem sprzedaży kamer do monitoringu.

Już nie musisz wydawać tysięcy złotych firmie instalacyjnej na drogą instalację monitoringu. Możesz zrobić to sam, korzystając z naszych rozwiązań.

 

Gospodarstwo rolne,  hodowlane czy gospodarstwo rybne jest narażone  na różne szkody w tym kradzieże.  Majątek którym dysponuje gospodarstwo jest duży i z reguły znajduje się na rozległym terenie. Jego zabezpieczenie monitoringiem ma ogromne znaczenie nie tylko z uwagi na wartość majątku, ale także kradzież lub jego utrata może poważnie zakłócić a wręcz uniemożliwić działanie w przyszłości.

Monitoring gospodarstwa może obejmować wszystkie składniki majątku:

  • dom
  • posesja
  • pomieszczenia gospodarcze
  • magazyny
  • pomieszczenia hodowlane, stajnia, chlewnia, obora, kurnik, stawy itp.
  • uprawy, pastwiska, stawy rybne

Monitoring ORLLO System to najwyższej jakości niezawodne kamery klasy Premium wyposażone w czujnik ruchu, alarm z powiadomieniem na telefon i komputer po wykryciu ruchu oraz mocne diody IR na podczerwień do pracy w nocy.

W zależności od potrzeb i wyposażenia gospodarstwa w łącze internetowe

trzy warianty stworzenia samemu monitoringu swojego gospodarstwa bez wysokich  kosztów firmy instalacyjnej.

1. Gospodarstwo Rolne nie posiada łącza do internetu

zestaw kamera zewnętrzna full hd ip gsm lte 4g orllo duży kąt orllo solarna bateriazestaw kamera zewnętrzna full hd ip gsm lte 4g orllo duży kąt orllo solarna bateria

W przypadku braku dostępu do łącza internetowego doskonałym rozwiązaniem są najwyższej klasy kamery zewnętrzne Gsm i wewnętrzne Gsm  Orllo wykorzystujące sieć telefonii komórkowej. Każda z kamer wyposażona jest slot na kartę SIM  wraz z usługą przesyłania danych (internet) zapewniającą możliwość  rejestrację obrazu wideo na karcie microSD oraz podgląd  z kamer na  żywo w telefonie lub komputerze. Kamery GSM Orllo posiadają bezpłatną usługę przechowywania nagrań z ostatnich 20 dni w chmurze i w przypadku korzystania nie ma konieczności korzystania z kart pamięci mikroSD.

Kamery Gsm Orllo posiadają funkcję wykrywania ruchu (czujnik ruchu PIR), wysyłania powiadomień alarmowych oraz posiadają najnowsze diody IR na podczerwień do nagrań nocnych.

Kamery Gsm wymagają tylko podłączenia zasilania 230V i są gotowe do użycia.

2. Gospodarstwo  rolne nie posiada łącza internetowego i zasilania 230V w miejscach wymagających monitoringu- Kamera zewnętrzna Gsm bezprzewodowa Orllo CamSim-2S

kamera zwnętrzna bezpłatny zapis w  chmurze chmura za darmo orllo bateria solarnakamera zwnętrzna bezpłatny zapis w  chmurze chmura za darmo orllo bateria solarna

W takim przypadku rekomendujemy najwyższej klasy kamery do monitoringu Gsm  w pełni bezprzewodowe zasilane baterią oraz baterią słoneczną. Kamera na baterię jest zasilana w ciągu dnia z baterii słonecznej.

Bateria solarna w ciągu dnia ładuje także dodatkowy akumulator umożliwiający pracę kamery także w nocy.

Kamera bezprzewodowa  na  baterię  Orllo CamSim- 2S posiada czujnik ruchu PIR  wykrywających ruch, najnowszej generacji diody IR na podczerwień do pracy w nocy oraz powiadomienie alarmowe na telefon o wykryciu ruchu.  Kamera umożliwia także podgląd online (na żywo) w telefonie i komputerze.

jaki monitoring gsm sim blog orllo pljaki monitoring gsm sim blog orllo pl

Możesz korzystać z zapisu wideo na karcie SIM lub wykorzystywać bezpłatny zapis w chmurze z ostatnich 20 dni.

Czy zdajesz sobie sprawę, że wszystko możesz mieć na wyciągnięcie ręki? Uwierzysz, że podgląd z kilkunastu kamer masz nawet w telefonie? To wielkie udogodnienie zarówno dla małych jak i dużych gospodarstw rolnych. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę. Po pierwsze - sposób komunikacji kamery, w końcu sygnał w postaci obrazu (opcjonalnie dźwięku) musi zostać przesłany do Twojego telefonu czy komputera. Kamery GSM (na kartę SIM) wykorzystują transmisję danych w ramach dostępnego pakietu na aktywnej karcie telefonicznej (identycznej jak w telefonie komórkowym). Dzięki łączności między kamerą bezprzewodową a "chmurą" mamy dostęp na żywo do widoku z urządzenia, możemy w czasie rzeczywistym wykonać zdjęcie lub sprawdzić historię zdarzeń (np. po wykryciu ruchu), nie potrzebujemy do tego internetu doprowadzonego do posesji (często ze względu na infrastrukturę ta opcja jest mocno ograniczona), wszystko dzieje się za pomocą sieci telefonicznej 3G / 4G LTE.

Stwórz swój zestaw monitoringu GSM:

Monitoring ubojni, kamery do ubojni, także gospodarstwa

Monitoring hodowli zwierzęcej to temat ostatnimi czasy bardzo popularny. Bądź przygotowany na przewidywane zmiany w prawie, już dziś zastanów się nad założeniem monitoringu do ubojni.

Kamera POE1 schemat orllo plKamera POE1 schemat orllo pl

Tu polecamy szczególnie system Orllo CamSet  POE. Jest to zestaw kamer zewnętrznych i wewnętrznych z nagrywarką NVR z twardym dyskiem do zapisu obrazu.  Do kamer doprowadzony jest jeden przewód zasilający, którym także przekazywany jest obraz wideo. System Orllo Camset jest tak zaprojektowany, że możesz to zrobić sam  bez kosztów instalatora.

Zestaw kamer Orllo Camset od 1 do 8 kamer wykrywa ruchu oraz dzięki diodom na podczerwień zapewnia doskonały obraz w nocy.

Polska aplikacja Orllo zapewnia podgląd z kamer na żywo na telefonie i komputerze.

Polecane zestawy monitoringu ubojni / rzeźni

2.Gospodarstwo posiada łącze internetowe- łącze internetowe umożliwia  odbieranie alarmów po wykryciu ruchu, podgląd na żywo z poszczególnych kamer na telefonie i komputerze w dowolnym miejscu na świecie.

b) W innym przypadku rekomendujemy system monitoringu przewodowego

zestaw kamer do monitoringu z rejestratorem Orllo CamSet PoE

Kamera POE1 schemat2Kamera POE1 schemat2

Zestaw może zawierać od 1 do 9 kamer zewnętrznych. Obraz z kamer jest nagrywany przez nagrywarkę na twardy dysk.  Odtwarzanie wideo jest możliwe na komputerze. Mankamentem tego rozwiązania jest brak możliwości zdalnego podglądu z kamer oraz brak alarmów push na telefon.

a) System kamer przewodowych POE do monitoringu - Orllo CamSet PoE-

MONITORING KAMERY IP ZEWNĘTRZNE CCTV POE PRZEMYSŁOWE PROFESJONALNE ORLLO IP FULL HDMONITORING KAMERY IP ZEWNĘTRZNE CCTV POE PRZEMYSŁOWE PROFESJONALNE ORLLO IP FULL HD

są to kamery zewnętrzne połączone jednym przewodem z rejestratorem nagrywającym obraz na twardy dysk.  Od rejestratora prowadzimy jeden przewód do każdej kamery, który jest jednocześnie przewodem zasilającym i przesyłającym transmisję wideo. Sam rejestrator połączony jest przewodem z domowym routerem internetowym. Możemy wybrać monitoring od 1 do 9 kamer zewnętrznych. Połączenie rejestratora z domowym routerem daje nam możliwość zdalnego podglądu na telefonie lub komputerze obrazu na żywo lub przeglądania zdalnie  historii nagrań. Podłączenie jest bardzo proste, a kamery są skonfigurowane z rejestratorem przez wysyłką  i gotowe do podłączenia.

Kamery posiadają funkcję wykrywania ruchu z powiadomieniem alarmowym oraz najnowsze diody IR na podczerwień do wysokiej jakości obrazu także w nocy.

b) System kamer bezprzewodowych IP Wifi do monitoringu- Orllo CamSet Pro

kamery zewnętrzne ip wifi orllo onitoringkamery zewnętrzne ip wifi orllo onitoring

są to kamery zewnętrzne bezprzewodowe wykorzystujące Wifi z domowego routera. Kamery wymagają tylko podłączenia zasilania 230V.  Zasięg Wifi od routera na wolnej przestrzeni wynosi około 30m. Sygnał Wifi może być wzmocniony (zasięg) nawet do 100m poprzez zakup repeatera Orllo.

Kamery zewnętrzne IP Wifi nie wymagają wiercenia otworów w ścianach.

Monitoring gospodarstwa rolnego  oparty o domowy router Wifi umożliwia podłączenie bezprzewodowo od 1 do 9 kamer IP Wifi do rejestratora z twardym dyskiem.

c)  Pojedyncze kamery zewnętrzne i wewnętrzne  IP Wifi do monitoringu gospodarstwa rolnego-Orllo Monitoring System

system monitoringu orllosystem monitoringu orllo

Możesz wybrać kamery przewodowe IP PoE lub kamery bezprzewodowe IP Wifi wykorzystujące Wifi z domowego routera, lub kamery bezprzewodowe Gsm wykorzystujące sieć telefonii komórkowej do transmisji obrazu dzięki karcie SIM.

Ważne !!!

Pamiętaj !!! Wybierając dostawcę kamer wybierasz nie tylko kamery, ale aplikację (program) do obsługi tych kamer.  Orllo Electronics jako jedna z niewielu firm oferuje aplikacje w języku polskim  oraz bezpłatne aktualizacje obejmujące nowe modele telefonów, nowe oprogramowanie w telefonach i komputerach oraz  nowe funkcje dla kamer. Bądź z najlepszymi WARTO !!!

aplikacja orlloaplikacja orllo

Możesz mieć monitoring domu i gospodarstwa montując pojedyncze kamery bezprzewodowe IP Wifi zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Pojedyncze kamery Orllo do rejestracji obrazu wymagają włożenia do kamery karty mikroSD do zapisu wideo. Obraz z takiej kamery będzie nagrywany na kartę. Można odtwarzać nagrane wideo na karcie wyjmując ją z kamery i nagrany obraz  odtwarzając na komputerze.

polska aplikacja orllo propolska aplikacja orllo pro

Bezpłatna Aplikacja Orllo Monitoring System umożliwia także zdalne oglądanie i pobieranie nagranego wideo za pomocą telefonu komórkowego.

Możesz podłączyć bezprzewodowo w ten sposób od 1 do 81 kamer zewnętrznych i wewnętrznych, które będą obsługiwane przez jedną aplikację Orllo Monitoring System. Kamery posiadają funkcję wykrywania ruchu z powiadomieniem alarmowym na telefon oraz najnowsze diody IR na podczerwień do nagrań w nocy.

2. 
Kolejna opcja w przypadku monitoringu z wykorzystaniem kamer bezprzewodowych przeznaczonych do gospodarstwa rolnego jest łączność WiFi. Jeżeli do działki doprowadzone mamy stałe łącze internetowe a urządzeniem dostępowym jest router to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zminimalizować koszty utrzymania systemu monitoringu jedynie do opłacanego już wcześniej abonamentu za internet. Tutaj nie musimy ograniczać się do kamer działających po GSM, możemy zainteresować się kamerami bezprzewodowymi IP WiFi.

Polecane kamery IP WiFi

Zwróć uwagę na jakość z którą kamera rejestruje obraz, obecnie rozdzielczość HD (1280x720p) jest uważana za minimum tego, co powinien oferować sprawny i skuteczny system monitoringu (polecamy ORLLO IR36 PROFI). Naszym zdaniem warto zainteresować się modelami niewiele droższymi FullHD (1920x1080p) - ORLLO GOODCAM Z1 lub kamera z funkcją obrotu (PTZ) ORLLO ROTATION FULLHD, oferującymi zdecydowanie lepszą jakość wideo. Dla osób nieszukających kompromisów polecamy model ORLLO GOODCAM W3 nagrywający w rozdzielczości 2,5K.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie stworzenia swojego prostego systemu monitoringu skontaktuj się z nami, przedstaw swoje oczekiwania i potrzeby, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Telefon: 22 243 17 17
E-mail: orllo@orllo.pl

Poprzedni:
Następny:
Copyright © by ORLLO. Wszelkie prawa zastrzeżone.