Jaka Kamera Sportowa na Kask Narciarski ⛷? Jaką Wybrać na ❄ Ferie, Narty?

kamera-sportowa-porownanie
9 stycznia 2022 1090 wyświetleń
Jaka Kamera Sportowa na Kask Narciarski ⛷? Jaką Wybrać na ❄ Ferie, Narty?

Jaką kamerę sportową 4K kupić wybrać jaka jest najlepsza ?
Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowych wyjazdów oraz ferii. Coraz popularniejsze wśród miłośników sportu na białym puchu staje się zabieranie ze sobą kamery sportowej i rejestrowanie wszystkich ekstremalnych wyczynów. Jeszcze nie masz swojej kamery sportowej? Podpowiadamy, jaką wybrać!
Przy wyborze kamery sportowej warto zwrócić uwagę na różne aspekty: 

  •  jakość obrazu
  • podgląd obrazu
  • możliwość zdalnego sterowania
  • odporność, obudowa
  • akcesoria i mocowania

Polecane kamery sportowe 4K - ZIMA 2022

Kamera Sportowa na Narty - Jaka Najlepsza?

Kamera Sportowa 4K ze Stabilizacją Obrazu

Dziś nikogo nie zaskoczymy jakością FullHD. Warto sprawdzić, czy kamera sportowa obsługuje nagrywanie w 4K przy minimalnym FPS (frame per second) 30 kl/s. Istotną sprawą jest stabilizacja obrazu, dziś nawet elektroniczna stabilizacja pozwala zastąpić dodatkowe urządzenie jakim jest gimbal. Kamera sportowa 4K z doskonałą stabilizacją obrazu to na przykład ORLLO Xpro SHARK MAX nagrywająca w rozdzielczościach 4K/60FPS, 2.7K/60FPS, FHD/120FPS, sensorem SONY oraz systemową stabilizacją obrazu EIS.

Kamera sportowa 4K xpro shark max funkcje4Kamera sportowa 4K xpro shark max funkcje4
Kamera sportowa 4K xpro shark max stabilizacjaKamera sportowa 4K xpro shark max stabilizacja

Kamera Sportowa 4K z Dużym Wyświetlaczem

Nie wszystkie kamery sportowe mają wbudowany podgląd obrazu. Warto wybrać taką, która ma wbudowany wyświetlacz. Wtedy z łatwością znajdziemy odpowiedni kadr i szybko sprawdzimy, czy właśnie nagrane ujęcie jest takie, jak oczekiwaliśmy.
Pamiętajmy jednak, żeby podczas nagrywania podgląd był wyłączony, aby zbyt szybko nie rozładować baterii.
Wszystkie kamerki sportowe ORLLO Xpro posiadają wyświetlacz. Największy wyświetlacz, bo o przekątnej aż 2.33 ’’ posiada ORLLO Xpro SHARK MAX.

Kamera sportowa 4K xpro shark max ekran statusowyKamera sportowa 4K xpro shark max ekran statusowy

Kamerka Sportowa WiFi

Bezprzewodowa komunikacja z kamerą sportową? Tak! Bezprzewodowe sterowanie i podgląd WiFi jest dostępne w kamerach sportowych ORLLO za pomocą aplikacji ORLLO Xpro, dostępnej na system ANDROID i iOS.

xpro go plus kamera sportowa wifixpro go plus kamera sportowa wifi

Kamera Sportowa 4K Wodoszczelna i Lekka

Czy waga kamery ma znaczenie? Tak. Dziś możemy kupić kamery sportowe, które wraz z baterią ważą mniej niż 100 gram! Kamery sportowe z serii ORLLO Xpro mają kompaktowe rozmiary, aerodynamiczne kształty, są lekkie i posiadają wodoszczelną, wstrząsoodporną obudowę.
Zimą obudowa chroni przed wilgocią i śniegiem, latem pozwala nurkować z kamerą sportową. Polecamy kamerę sportową 4K ORLLO Xpro GO+

kamerka sportowa 4k XPRO GO funkcjekamerka sportowa 4k XPRO GO funkcje

Polecane kamery sportowe 4K - ZIMA 2022

Akcesoria do Kamery Sportowej, Kamera Sportowa jako Wideorejestrator

Sprawdźmy, co dostajemy w zestawie! Większość czołowych producentów poszła w minimalizm i swoim klientom dostarcza wyłącznie kamerę sportową. Z kamerami sportowymi ORLLO Xpro w standardzie dostaniemy kilka, a nawet kilkanaście różnego rodzaju mocowań (w tym mocowanie na kask narciarski / na deskę snowboardową). Dostępny jest także zestaw samochodowy, dzięki któremu kamera sportowa może być używana jako kamera samochodowa.

Kamera sportowa mocowaniaKamera sportowa mocowania
xkamera samochodowa xpro shark 128GB xkamera samochodowa xpro shark 128GB

Jaka Kamera Sportowa na Kask Narciarski lub Snowboard?

Nasze modele są lekkie, łatwo się je mocuje, mają aerodynamiczne kształty i posiadają wstrząsoodporną obudowę. Oczywiście zgodnie ze standardami na sezon 2019/2020 wszystkie nagrywają w jakości 4K oraz posiadają stabilizację obrazu, tak by zminimalizować nieprzyjemne dla oka skoki obrazu.

kamery sportowe swiatecznakamery sportowe swiateczna

Jakie akcesoria zabrać ze sobą?

Wyjeżdżając na dłuższy wyjazd (np. ferie) warto zadbać o dodatkowy osprzęt czy akcesoria. Przede wszystkim pomyśl o pamięci, warto wybrać kartę microSD renomowanego producenta ze względu na osiąganie realnych wysokich wartości ZAPIS / ODCZYT. Mimo bardzo dobrej kompresji nagrania 4K zajmują stosunkowo dużo miejsca, dlatego najlepszym wyborem okaże się karta o dużej pojemności. Drugim obowiązkowym wręcz akcesorium, to obudowa wodo i wstrząsoodporna. To ona pozwoli uchronić kamerę przed nieprzewidzianym wypadkiem lub niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Na szczęście ten dodatek jest dołączony do każdego modelu ORLLO Xpro w standardowym zestawie. O czym jeszcze warto pamiętać? Dodatkowe baterie do kamery sportowej. Warto mieć na uwadze, że każdy rodzaj baterii w minusowych temperaturach traci na swoich właściwościach, przez co czas nagrywania kamerą sportową może być  ograniczony. Lepiej zabrać ze sobą dodatkowe akumulatorki.

Polecane akcesoria do kamer sportowych

Masz dodatkowe pytania?
Rozpocznij rozmowę  - kliknij w czerwone okienko czatu w prawym dolnym rogu (konsultant online pon.-piąt. 8:00-18:00)
Zadzwoń: ☎ 22 243 17 17
Napisz: orllo@orllo.pl

orlloorllo
Previous article:
Next article:
Copyright © by ORLLO. Wszelkie prawa zastrzeżone.