Kamera sportowa 4K na 2019 rok. Porównanie modeli GoPro vs ORLLO!

27 stycznia 2019 102 wyświetleń
Kamera sportowa 4K na 2019 rok. Porównanie modeli GoPro vs ORLLO!

Kamera sportowa 4K do 1000 zł na 2019 rok. Porównanie GoPro Hero 7 vs ORLLO XPRO - która lepsza?

Kamera sportowa to idealny prezent dla nieco młodszych jak i starszych osób. To zabawka a jednocześnie potężne narzędzie, które w odpowiednich rękach pozwoli przygotować profesjonalne klipy czy innego rodzaju sceny wideo (np. z zimowego pobytu w górach). Co zatem oferują nam obecni producenci kamer sportowych? Nagrania w 4K, slowmotion, timelapse czy stabilizacja obrazu to już standard wśród średniej i wysokiej półki. Prześwietlmy zatem kilka modeli topowych graczy.

Kamera sportowa 4KKamera sportowa 4K

Parametry kamer sportowych - analiza

Kamera sportowa jest jak komputer, to podzespoły z których została wykonana decydują o końcowym efekcie. GoPro stara się ukrywać informacje o tym jakie podzespoły wykorzystało przy produkcji swoich kamer (procesor czy przetwornik obrazu). W ORLLO topowy model korzysta z tego samego przetwornika (SONY IMX377) co droższa konkurencja Xiaoyi, mowa tu o modelu Yi 4K+. GoPro również w dalszej części analizy nie przestaje nas rozczarowywać. Najnowsze modele HERO 7 (White i Silver) posiadają wbudowane baterie. Oznacza to, że w przypadku rozładowania akumulatora nie jesteśmy go w stanie szybko wymienić. Kolejny duży minus za brak rozdzielczości 4K w "budżetowym" (cena na ten moment to ok. 1100PLN) modelu White, wybierając go liczyć możemy jedynie na wideo 2K.

Kamera sportowa - akcesoria i nie tylko

Obecny trend wśród największych producentów pokazuje dobitnie, że akcesoria do kamery sportowej to dodatkowy duży biznes. Od GoPro i Xiaoyi w zasadzie nie dostaniemy nic oprócz obudowy wodoodpornej czy przewodu ładowania USB (w zależności możemy otrzymać jeszcze podstawowe 2 uchwyty). Pozytywnie zaskakują nas za to nieco mniejsi gracze, każda kamera sportowa od ORLLO wyposażona została w standardzie w bogaty zestaw różnych przejściówek i mocowań (zobacz film).

Oczywiście są też takie akcesoria, które nie znajdują się w zestawie żadnego producenta. Weźmy dla przykładu karty pamięci. To dobra chwila, aby wspomnieć, że karta pamięci ma istotne znaczenie jeżeli chodzi o prawidłowy zapis nagrań, szczególnie dotyczy to rozdzielczości 4K. Jeżeli nie chcesz, aby film który nagrałeś klatkował lub miał zdesynchronizowane ścieżki audio/wideo sprawdź kilka rzeczy. Po pierwsze producent microSD, tu polecamy renomowane firmy takie jak Sandisk czy Samsung. Po drugie - klasa szybkości zapisu. Nagrania 4K wymagają kart obsługujących klasę szybkości zapisu na poziomie UHS-I (U3)

Polecane akcesoria do kamer sportowych

Kamera sportowa a jakość nagrania

Ponieważ głównym zadaniem kamery sportowej jest wciąż nagrywanie filmów, przed zakupem radzimy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną urządzenia. W szczególności dużą rolę powinniśmy przywiązać do wbudowanego procesora, przetwornika obrazu i obiektywu. To kluczowe parametry mające wpływ na płynność i jakość obrazu. Koniecznie sprawdź testowe filmy wideo z kamery, miej tylko na uwadze że, wszystkie portale typu YouTube skutecznie kompresują nagrania. Kompresja pliku ma istotny wpływ na jakość materiału, w konsekwencji często filmy na YouTube mają znacznie gorszą jakość niż plik bezpośrednio z kamery.

Podsumowanie: Polecany model kamery sportowej

Już wiesz na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając kamerę sportową, zobacz teraz naszą ofertę na wybrane modele i kup rozsądnie!
Nasz ranking pod względem opłacalności zakupu (cena/jakość) wygrywa bezapelacyjnie kamera sportowa ORLLO XPRO SHARK

Polecane kamery sportowe 4K 2019

Kamera sportowa opinie

Opinie czy kamera sportowa jest opłacalna mogą wyrazić jej użytkownicy i testerzy, zachęcamy zatem do zapoznania się z filmami / recenzjami osób, które użytkowały kamery sportowe ORLLO.

atuty sklepu orlloatuty sklepu orllo
Poprzedni:
Następny:
Copyright © by ORLLO. Wszelkie prawa zastrzeżone.