logo menu
8:00 - 17:00 pon - pt
Zadzwoń: 22 243 17 17
Zapytaj na czacie Napisz e-mail orllo@orllo.pl

Jak Zamontować Kamery Wokół Domu?

Jak zamontować kamerę zewnętrzną?

Montaż kamery na elewacji jest na tyle prosty, że nie wymaga wzywania instalatorów czy elektryków. Samodzielny montaż monitoringu ORLLO polega jedynie na podłączeniu kamery do prądu zasilaczem i przykręceniu jej śrubkami! Wszystko masz w zestawie.

Montaż Kamery na Elewacji

Kamery zewnętrzne montowane na elewacji budynku powinny być umieszczone w taki sposób, aby można było wyregulować ich kąt widzenia. Kamery statyczne, czyli bez obrotowej głowicy (ORLLO GOODCAM Z1+, ORLLO GOODCAM Z4 LED, ORLLO CAMSIM 3G, ORLLO CAMSIM 2S, ORLLO C6, ORLLO POE1, ORLLO POE2, ORLLO POE6) ustawiamy tak, by nie nagrywały ściany lub innych elementów budynku.

Kamery Zewnętrzne IP WiFi ORLLO

Po uruchomieniu i skonfigurowaniu kamery przykręcamy ją do ściany. Następnie uruchamiamy podgląd na telefonie lub PC w celu dostosowania obrazu do potrzeb całkowitego wykorzystania kąta widzenia.

montaz-kamer-wokol-domu-orllo-pl

Na zdjęciu nie widać elewacji – dzięki temu wykorzystujemy cały potencjał kąta widzenia kamery i jednocześnie mamy pełny obraz z kamery

montaż kamery wokół domu orllo.pl

Na tym zdjęciu, po lewej stronie widzimy elewację. Mamy kilka metrów straty obrazu. Po przesunięciu kamery w prawo o parę centymetrów zyskamy kilka metrów widoku obszaru po prawej stronie.

Kamery PoE ORLLO

 

Dobra kamera do monitoringu w nocy

Nawet najlepsza kamera do nagrywania w nocy, ustawiona nieprawidłowo, nie spełni swojego zadania. Widok elewacji, ściany czy obiektu, który nie jest narażony na wejście intruza to złe ustawienie. Dlaczego? Kamery mają wbudowane diody IR (podczerwień), światło podczerwone będzie odbijane przez elewację i powstanie poświata. Przez to stracimy jakość wizji całego obszaru. Moc diod wytracana jest bez potrzeby i odległość widzenia kamery jest mniejsza.

kamera do nagryania w nocy orllo.pl

Na zdjęciu widoczna jest utrata jakości obrazu i odległości widzenia kamery. Diody IR skupione są na wprost kamery, odbicie z lewej strony i na górze po prawej stronie powoduje wytracenie mocy. Kamera ma widoczność 20m. W rzeczywistości wyszło 10m i obniżenie jakości nagrania.

Kamery IP WiFi z Trybem Nocnym ORLLO

Kabel do Kamer

Przewody do kamery powinny być umieszczone w sposób estetyczny w elewacji lub puszcze montażowej. Zaletą tego rozwiązania jest estetyka instalacji, ale również dodatkowe zabezpieczenie złącz przed warunkami atmosferycznymi. Wilgotność powietrza, opady deszczu i śniegu, wiatr i słońce mimo odporności IP66 wpływa niekiedy na funkcjonowanie urządzenia. Przy tym rozwiązaniu mamy pewność, że klasa szczelności jest jeszcze większa.
Nie używajmy bardzo długich przewodów LAN w przypadku kamer PoE. Im dłuższy kabel tym większa strata napięcia i opóźnienia sygnału. Stosujmy jak najkrótsze długości przewodów. Nie ma potrzeby robić dużych zapasów na przyszłość, ponieważ montujemy kamery na długie lata, a nie na krótki okres.

AI kamera inteligentna do monitoringu orllo.pl

Poprawność działania wiąże się między innymi z estetyką instalacji. Im mniejsza ilość wystających przewodów, tym instalacja jest po pierwsze ładniejsza, po drugie stabilniejsza - ze względu na ograniczenie dostawania się wody do izolacji przewodu, złącz i innych elementów.
Ważny aspekt stanowi także kolor kamery. Wbrew pozorom ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo obiektu. Dlaczego? Kontrastowe połączenie koloru elewacji z kamerą stanowi dodatkową ochronę, ponieważ intruz, zanim wejdzie na posesje, obejrzy ją i rzucą mu się w oczy kamery. Część złodziei ominie domy z monitoringiem. Mamy więc większe prawdopodobieństwo ochrony naszego domu z widocznymi kamerami.

Firma ORLLO oferuje kamery zewnętrzne z metalowymi obudowami, klasą szczelności IP66 i przetwornikami obrazu renomowanej firmy Sony. Jeżeli chcesz mieć sprzęt na lata z bardzo dobrą jakością obrazu, darmową aplikacją oraz dobrym wsparciem technicznym - wybierz ORLLO.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze kamer skontaktuj się z nami

KONTAKT :

☎️ Telefon: 22 243 17 17 e-mail: orllo@orllo.pl

Czat- Rozpocznij rozmowę - kliknij w czerwone okienko czatu w prawym dolnym rogu (konsultant online pon.-piąt. 8:00-18:00)

Podobne artykuły :

monioring-domu-orllo-pl

Monitoring Domu

monitoring-sklepu-orllo-pl

Monitoring Sklepu

monitoring-budowy-orllo-pl

Monitoring Budowy

 

monitoring-mieszkania-orllo-pl

Monitoring Mieszkania

monitoring-dzialki-orllo-pl

Monitoring Działki

monitoring-magazynu-orllo-pl

Monitoring Magazynu

 

monitoring-sklepu-orllo-pl

Monitoring Firmy

monioring-gospodarstwa-orllo-pl

Monitoring Gospodarstwa

monioring-budowy-orllo-pl

Monitoring Kamery

 

 Dlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>