Jaka Kamera IP WiFi? Jaką Kamerę do Monitoringu Wybrać?

jaką kamerę ip wifi wybrać orllo.pl
24 marca 2021 2069 wyświetleń
Jaka Kamera IP WiFi? Jaką Kamerę do Monitoringu Wybrać?

Kamery IP WiFi - na co zwrócić uwagę przy wyborze? Praktyczny Poradnik Eksperta

Kamery do monitoringu są nieodzownym elementem zabezpieczenia obiektu. Systemy alarmowe montowane w budynkach nie są na tyle wystarczające, aby zmniejszyć rozmiar kradzieży. Przestępcy stale modyfikują techniki działań. Kamera IP daje Nam dodatkowe możliwości. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Monitoring domu, firmy - jakie kamery do domu?

W domach jedno i wielorodzinnych część z nas ma zamontowany alarm, jednak w dzisiejszych czasach jest to niewystarczający system. Nowoczesnym i lepszym rozwiązaniem są kamery IP WiFi ORLLO zewnętrzne i wewnętrzne.

Niewątpliwą ich zaletą jest działanie bezprzewodowe i prosta obsługa. Do ich uruchomienia nie potrzebujesz specjalisty, zamontujesz sam bez tworzenia infrastruktury sieciowej. Masz zabezpieczenie wizyjne bez konieczności umowy z firmą ochroniarską.

Kamery IP WiFi ORLLO

Kamery IP WiFi zamontowane na budynku, monitorują wejście do domu czy firmy oraz posesję. Wykrywają ruch i natychmiast wysyłają na Twój telefon powiadomienie - zanim uruchomi się alarm dźwiękowy. Możesz zareagować błyskawicznie i poinformować odpowiednie służby.

z8z8

Dodatkowym elementem dopełniającym system zabezpieczenia domu jest kamera  wewnętrzna, W mieszkaniach jest ona  najlepszym rozwiązaniem.

Na co zwracać uwagę?

Jeżeli chodzi o kamery zewnętrzne i wewnętrzne to bardzo ważnym elementem jest aplikacja przez którą mamy podgląd online na monitorowany obszar oraz dostajemy powiadomienia o wykrytym ruchu . Wybieraj kamery z prostą przejrzystą polską aplikacją. Zwróć też uwagę czy producent oferuje darmowe  aktualizacje do aplikacji. Jest to bardzo ważne ponieważ kamery bez dobrze działającej aplikacji , aktualizacji są  w połowie niesprawne.

Kamery zewnętrzne powinny posiadać metalową solidną obudowę oraz być w jakości minimum Full HD-  2mpx  i ważnym atutem jest ich klasa wodoszczelności. Powinna być IP66. Daje to gwarancję pełnej wodoszczelności i ochronę  przed czynnikami atmosferycznymi. Metalowa obudowa jest najlepszą ochroną przed uszkodzeniami związanymi z podmuchami wiatru z elementami piasku oraz braku przebarwień związanymi ze słońcem.
Kamery do monitoringu powinny być wyposażone w bardzo dobrej jakości przetwornik obrazu. Najlepszym wyborem jest niezawodny i bezawaryjny SONY STARVIS, Galaxy  Core oraz Hisilicon  2 .

Pozostałe funkcje jakie znajdziemy w kamerach zewnętrznych:

  • dobra widoczność w nocy oraz kolorowy obraz
  • głośnik i mikrofon – czyli możemy powiedzieć coś do telefon przez aplikacje żeby ktoś usłyszał nas przez kamerę jak i również słyszymy to co dzieje się w obszarze monitorowanym,
  • alarmy świetlne oraz głosowe – kamera po wykryciu ruchu włączy alarm świetlny ( stroboskop) lub powie komunikat -że dana osoba znajduję się w obszarze monitorowanym i poprosi go o opuszczenie terenu
  • darmowe aktualizacje i polską aplikację

Kamery wewnętrzne nie mają potrzeby mieć wysokiej klasy wodoszczelności i metalowej obudowy, ponieważ ich przeznaczeniem jest praca w warunkach domowych. Kamery te nie są narażone na warunki atmosferyczne. Najważniejszą cechą kamer wewnętrznych jest dobra jakość obrazu (minimum Full HD) oraz możliwość rejestracji dźwięku i możliwość wywołania go – komunikacja dwustronna. Kamery z bardzo dobrą jakością obrazu oraz z wbudowanym głośnikiem i mikrofonem to kamery z serii ORLLO Goodcam, niezawodne i proste w obsłudze, a dodatkowo stabilne i trwałe.

Zapis nagrań

Obraz  z kamer zapisuje się na karcie ,  w chmurze lub  na rejestratorze który umieszczamy wewnątrz budynku – Poniżej pojemności kart i wykaz ile zapisu mieści się na poszczególnej karcie lub pojemności dysku do rejestratora . Rejestrator przechowuje nagrania tak długo na ile pozwala dysk twardy.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze kamer skontaktuj się z nami

KONTAKT :
 ☎️ Telefon: 22 243 17 17 e-mail: orllo@orllo.pl

Czat- Rozpocznij rozmowę  - kliknij w czerwone okienko czatu w prawym dolnym rogu (konsultant online pon.-piąt. 8:00-18:00)

Previous article:
Next article:
Copyright © by ORLLO. Wszelkie prawa zastrzeżone.