Zestaw monitoringu z kamerami IP WiFi POE do domu - jaki wybrać, na co zwrócić uwagę. Sklep cena opinie, ranking 2018

Najlepszy Monitoring domu mieszkania – jaki? kompletny zestaw kamer IP Wifi bezprzewodowych i PoE przewodowych do domu z nagrywarką

Stworzenie zestawu monitoringu domu jest łatwiejsze, niż mogło się wydawać! Nie potrzebujesz do tego ponadprzeciętnej wiedzy czy ekipy instalatorów, wszystko możesz stworzyć sam w zaledwie kilka minut. Jak to zrobić? Wystarczy, że zapoznasz się z najważniejszymi aspektami dotyczącymi monitoringu IP WiFi / POE.

Monitoring zewnętrzny czy monitoring mieszkania? Kamery zewnętrzne i wewnętrzne do domu

Pierwszym krokiem jest wybór rodzaju kamer pod kątem tego, czy chcesz rejestrować obraz w pomieszczeniach czy na zewnątrz budynku. W przypadku tej drugiej opcji należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy kamera posiada certyfikat wodoszczelności (IP65/IP66/IP67), który zagwarantuje prawidłowe działanie sprzętu nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu czy śniegu.

 

Kamery zewnętrzne IP WiFi

Polecane kamery zewnętrzne IP WiFi

 

Kamery wewnętrzne IP WiFi

Polecane kamery wewnętrzne IP WiFi

Kamera do monitoringu HD, FullHD czy o wyższej rozdzielczości?

 

Kamera domowa nagrywająca w rozdzielczości HD (1280x720p) to minimum jakości obrazu, jaki powinieneś brać pod uwagę. To rozwiązanie jest najbardziej atrakcyjne cenowo. Jeżeli jednak zależy Ci na bardziej dokładnym obrazie, obejrzyj niewiele droższe modele nagrywające w jakości FullHD (1920x1080p). Obraz z tych kamer będzie wystarczająco wyraźny, aby odczytać chociażby tablice rejestracyjne z kilkunastu metrów.

 

Wskazówka:
Jak rozpoznać rozdzielczości obrazu w kamerze?
Wystarczy spojrzeć na dane techniczne: przetwornik 1Mpx to kamery “HD” zaś 2Mpx to “FullHD”.

 

Często pytacie nas, czy z kamer IP WiFi można uzyskać obraz wideo w wyższej rozdzielczości niż FullHD. Tak, można! Tutaj na szczególną uwagę zasługuje model z przetwornikiem 4Mpx nagrywający nawet w 2,5K (2560x1440p). Kamera domowa obrotowa ORLLO GOODCAM W3 4Mpx

 

Czy sam przetwornik obrazu w kamerze decyduje o jakości nagrania? Niekoniecznie. Dla komfortu odtwarzania zarejestrowanego pliku ważna jest również liczba klatek na sekundę (potocznie FPS), z którą nagrywane było wideo. Płynność odtwarzania zapewni nam minimalnie 15 klatek na sekundę.

 

Jak podłączyć kamerę IP WiFi?

 

Instrukcja w 3 krokach:

podlaczenie-monitoringu-3-kroki

 

  1. Połącz kamerę z routerem za pomocą przewodu sieciowego (LAN) dostępnego w zestawie (dodatkowo Twój komputer, tablet czy telefon komórkowy musi być podłączony do tej samej sieci internetowej).
  2. Wykonuj polecenia widoczne w aplikacji podczas pierwszej konfiguracji.
  3. Ciesz się podglądem z kamery IP WiFi.

 

Ty wybierasz, czy podłączysz je za pomocą przewodu LAN, czy może jednak bezprzewodowo.
Przewagą połączenia kablowego jest odporność na zakłócenia i stabilniejszy sygnał nawet przy dalszym umieszczeniu kamery od rejestratora / routera. Jeżeli jednak nie masz wcześniej przygotowanego okablowania, zaś kamery będą znajdowały się w zasięgu Twojej sieci WiFi to bez problemu możesz wybrać taki sposób połączenia.

Tutaj zastanówmy się nad możliwościami, do wyboru mamy 2 opcje.

 

  1. Podłączenie kamer do routera WiFi
    • Praktycznie każdy z nas posiada w domu router, a w związku z tym sieć bezprzewodową. Kamery IP WiFi możemy podłączyć do naszej sieci tak, jak każde inne urządzenie (telefon, laptop, drukarka) za pomocą przewodu LAN lub bezprzewodowo a dzięki stałemu dostępowi do internetu w każdej chwili, z dowolnego miejsca na świecie za pomocą naszego smartfona czy notebook'a uzyskamy podgląd na żywo.
  2. Rejestrator NVR z HDD
    • Jest to nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie, jednak z powodzeniem stosowane przez dużą grupę klientów. W tej opcji wszystkie nagrania zapisują się na dysku rejestratora, a nie jak w przypadku opcji nr. 1 – kartach pamięci w każdej z kamer. Aby uzyskać podgląd online z dowolnego miejsca, konieczne będzie doprowadzenie stałego łącza internetowego do naszej nagrywarki. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość podłączenia kilku kamer od różnych producentów, należy zwróci uwagę na dane techniczne, kamery IP muszą obsługiwać standard ONVIF.

 

Co to jest kompresja nagrania?

 

Przy wyborze kamer należy zapoznać się również z formatem plików, w jakim to wideo będzie zapisywane. Najpopularniejszym formatem nagrań są pliki .avi lub .mp4, które bez problemu odtworzymy na komputerach czy telefonach. Zastosowanie kompresji wideo pozwala na osiągnięcie małej wagi pliku przy zachowaniu jak najlepszej jakości obrazu. Tutaj warto sprawdzić, czy kamera obsługuje kompresję H.264 lub nowszą H.265 (do 60% mniejsza waga nagranego pliku bez utraty jakości).

 

Jaka kamera do nagrywania w nocy?

 

Obraz za dnia z większości kamer będzie dobrej jakości, jednak czy po zmroku sprawa wygląda tak samo? Wszystko zależy od trybu nocnego (diod IR). Możesz zakupić kamerę, której diody podczerwieni nie będą rzucać się w oczy potencjalnemu złodziejowi, jednak będzie to miało związek z ograniczeniem realnego pola widzenia do kilku metrów. Nie ilość diod, a ich jakość również ma wielkie znaczenie. Kamera IP WiFi posiadająca 10 zwykłych diod IR wcale nie będzie miała lepszej widoczności niż kamera IP WiFi z dwoma diodami IR HIGH-POWER.

 

Gotowy zestaw monitoringu – jaki wybrać?

 

W przypadku, gdy nie chcesz samemu podejmować się stworzenia zestawu skorzystaj z gotowych, sprawdzonych rozwiązań. Przygotowaliśmy zestawy do monitoringu podzielone na proste kategorie, takie jak jakość nagrań, liczba kamer czy sposób połączenia. Wystarczy, że wybierzesz te 3 opcje, a my skonfigurujemy resztę tak, aby zaraz po podłączeniu do prądu sprzęt był gotowy do pracy!

 

Polecane zestawy monitoringu

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie stworzenia swojego prostego systemu monitoringu skontaktuj się z nami, przedstaw swoje oczekiwania i potrzeby, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Telefon: 22 243 17 17

E-mail: orllo@orllo.pl

 

monioring-domu-orllo-pl

Monitoring Domu

monitoring-sklepu-orllo-pl

Monitoring Sklepu

monitoring-budowy-orllo-pl

Monitoring Budowy

 

monitoring-mieszkania-orllo-pl

Monitoring Mieszkania

monitoring-dzialki-orllo-pl

Monitoring Działki

monitoring-magazynu-orllo-pl

Monitoring Magazynu

 

monitoring-sklepu-orllo-pl

Monitoring Firmy

monioring-gospodarstwa-orllo-pl

Monitoring Gospodarstwa

monioring-budowy-orllo-pl

Monitoring Kamery

 Dlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>