logo menu
8:00 - 17:00 pon - pt
Zadzwoń: 22 243 17 17
Zapytaj na czacie Napisz e-mail orllo@orllo.pl

Świat 3D Drukarka 3D Do domu Do firmy Jaką wybrać? Zrób prezent Sobie i Synowi i Rodzinie ! Jaka jest najlepsza ? Drukuj dla zabawy lub Zarabiaj drukując 3D

Drukarka 3D jaką wybrać jaką kupić jaka jest najlepsza? Tanio to nie  znaczy dobrze!

Zakup drukarki 3D. Jaki model wybrać. Na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Drukarki 3D jeszcze kilka lat temu były nieosiągalnym marzeniem każdego majsterkowicza.

Dziś można je kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Większość  drukarek produkowanych jest w Chinach, także dla polskich czy europejskich firm.

Należy jednak pamiętać, że drukarka 3D jest urządzeniem technicznym. Polski dobry dostawca gwarantuje pomoc w drukowaniu, gwarancję, serwis techniczny i części zamienne. Nie otrzymasz tego decydując się na zakup za granicą.

Przy zakupie drukarki należy się zastanowić do czego będzie ona nam potrzebna. Jeśli nie będziemy drukować z materiałów, które nie są wymagające (PLA) niezawodna dobrej jakości drukarka niskobudżetowa jak np. ORLLO F3D Profi. Jeśli będą to materiały wymagając (PEEK,ULTEM), warto pomyśleć o droższej drukarce jak ORLLO F3D PRO 420.

Dobrej jakości drukarka budżetowa jest świetnym urządzeniem do rozpoczęcia swojej przygody z drukiem 3D, ale ma ograniczenia co do materiałów do drukowania (filament) i nie zapobiega termicznym skurczom materiału.

  1. Wielkość wydruku 

Pierwszym parametrem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie to wielkość wydruku, czyli jak duży model możemy wydrukować w drukarce 3D. Należy sprawdzić w specyfikacji jaki obszar wydruku ma dana drukarka. Obszar roboczy drukarki ORLLO F3D Profi to 220x220x250mm, taki obszar jest wystarczający do niedużych domowych modeli.

drukarka3d do-zastosowania profesjonalnego orllo-pl

2. Temperatura pracy drukarki

Kolejnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę to temperatura do jakiej rozgrzewa się hotend. Temperatura hotendu w drukarkach niskobudżetowych nie przekracza zazwyczaj 260-270°C. Stanowi to ograniczenie dla stosowania różnych filamentów. Jeśli zależy nam jednak na wyższej temperaturze należy wziąć pod uwagę sprzęt z wyższej półki cenowej.  Jeśli chcemy drukować z większości dostępnych materiałów w temperatura hotendu powinna  mieć wartość 400-450°C. Przy takiej temperaturze należy także zastosować utwardzaną dysze.

Drukarka 3d specjalistyczna 420C orllo

3. Platforma (stół) podgrzewana, stół do wydruku podgrzewany lub nie ?

Następną rzeczą na, którą należy zwrócić uwagę to platforma(stół). Dobrze jeśli stół jest podgrzewany. Materiał PLA nie wymaga  podgrzewanego stołu, ale do innych materiałów wskazane jest używanie podgrzewanego stołu. Dzięki temu model lepiej trzyma się platformy, a blisko dyszy panuje wyższa temperatura niż temperatura otoczenia. Temperatura platformy zależna jest od producenta, ale zazwyczaj waha się od 100-150°C. Podgrzewany stół gwarantuje mniej problemów i lepszą jakość wydruku.

Polska Drukarka-3d z podgrzewaną platformą orllo.pl

4. Zamykana komora drukowania czy otwarta drukarka bez komory ?

Kolejną istotną sprawą jest zamykana komora. Dzięki zamykanej komorze możemy uzyskać stałą temperaturę wewnątrz drukarki. Drukarka, która posiada zamykaną komorę to np. model  ORLLO F3D PRO 260. Zamykana komora  ma znaczenie przy materiałach, które szybko się kurczą po wyjściu z dyszy. Podgrzewany stół i zamykana komora umożliwiają utrzymanie stałej temperatury wewnątrz drukarki, co ma ogromny wpływ na jakość drukowania i zmiany termiczne drukowanego modelu.

5.Podgrzewana komora drukarki czy nie?

Dla podniesienia jakości wydruku powinniśmy pomyśleć o podgrzewanej komorze.

Polska Drukarka-3d z podgrzewaną platformą orllo.pl

Drukarka z podgrzewana komorą, to drukarka która posiada specjalną przystawkę z radiatorem i grzałką. Zestaw taki umożliwia w ciągu 1 minuty ogrzać wnętrze drukarki nawet do 70°C. Model z podgrzewaną komorą to ORLLO F3D PRO 420.

 

Podsumowanie

Wydaje się, że to  najbardziej istotne rzeczy podczas wyboru drukarki 3D, ale warto także zwrócić uwagę na :

-moc zasilacza

-materiału wykonania obudowy

-jakości podzespołów

-podkładki(Bulidtak)

-intuicyjny panel, z którego obsługujemy drukarkę (np.dotykowy wyświetlacz)

-poziomowanie platformy

-czujnik końca filamentu

-auto-wyłączenie po wydrukowaniu

-części zamienne

-polskie menu

-polska instrukcja

-podgląd online drukowania (to bezpieczeństwo !!).

Drukarki ORLLO jako nieliczne  wyposażone są także w kamerę IP WIFI. Kamera połączona z siecią WIFI  i z  aplikacji umożliwia zdalny podgląd. W niedługim czasie pojawi się także dodatkowa opcja możliwości zdalnego odłączenia zasilania od drukarki, aby przerwać np., nieudany wydruk.

Pamiętaj, że drukarka 3D jest urządzeniem grzewczym i kamera online umożliwia kontrolę drukowania i pracy urządzenia !!!

To także bezpieczeństwo !!!

 

3d Drukarka podrzewana komora orllo.pl

 

Decyzja jaką  drukarkę wybrać nie jest łatwa, ale mam nadzieje, że artykuł ten przybliży w jakiś sposób czym kierować się przy wyborze.

Zapraszamy do naszego sklepu www.orllo.pl

Sklep Drukarki 3D Orllo Warszawa Katowice Lublin

Nasi specjaliści i Dział Rozwoju jest do Twojej dyspozycji.Dlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>