logo menu
8:00 - 17:00 pon - pt
Zadzwoń: 22 243 17 17
Zapytaj na czacie Napisz e-mail orllo@orllo.pl

Monitoring Nowości ORLLO Kamery do monitoringu z inteligentną analizą obrazu Jaką Kamerę wybrać jaką kupić ?

Inteligentna analiza obrazu w kamerach ORLLO Nowości  roku 2020.

Jakie funkcje mają lub będą miały kamery do monitoringu?

Najlepsze kamery dostępne dla każdego!!!

Inteligentny monitoring domu, mieszkania,  firmy z rozpoznawaniem osób, twarzy, nr.rejestracyjnych samochodów czy przekroczenia granicy obszaru.

Inteligentna analiza obrazu to nic innego jak szczegółowe przetwarzanie zawartości obrazu(pikseli).

Inteligentna analiza obrazu ma szerokie zastosowanie w monitoringu, umożliwia poprawę bezpieczeństwa w różnych instytucjach jak  banki, szkoły, zakłady pracy, biura, muzea, itp. Dzięki zastosowaniu specjalnych algorytmów analizy obrazu, można w dużej mierze wyeliminować konieczność ciągłego obserwowania obrazu z kamery przez człowieka. Co zmniejsza też koszty utrzymania pracowników. Kamera IP lub rejestrator  przy pomocy odpowiedniego oprogramowania umożliwia ustawienie wcześniej ustalonej reguły, która umożliwia identyfikację  obrazu i przesłanie odpowiedniego alertu np. o rozpoznaniu ustalonej twarzy.

Kamera wyposażona w matrycę o rozdzielczości 2Mpx  daje nam już dość szczegółowy obraz, ale im matryca większa tym mniejsze prawdopodobieństwo błędu.

Pierwszą funkcją najbardziej znaną jest wykrywanie ruchu(detekcja ruchu). Ta funkcja posiadają raczej  wszystkie nowe kamery, ale też warto o niej wspomnieć.

  • Wykrywanie ruchu- polega na zmianie pikseli obrazu. Działa w następujący sposób, kiedy w kadrze statycznego obrazu pojawi się ruch, wysyłana jest informacja do procesora i zostaje przetworzona. Następnie może być wygenerowany alarm np.  w postaci powiadomienia na telefon. Niektóre kamery mogą też wykrywać ruch za pomocą wbudowanego czujnika PIR (takie kamery z oferty ORLLO to np. POWERCAM E1, SIMPLE 3G czy CAMSIM.

 

  • Istnieje również możliwość ustawienia strefy (siatki) w, którym ma być wykrywany ruch aby był wykryty tylko w danym miejscu, a nie w całym obszarze.

 

  • Rozpoznawanie ludzi(postaci) czasami nazywana także inteligentne wykrywanie ruchu- polega na wykrywaniu poruszającego obiektu, który ma kształt zbliżony do ludzkiej postaci. Dzięki zastosowaniu takiej funkcji mamy mniej fałszywych alarmów. Jeśli w kadrze pojawi się poruszający się obiekt np. pies, alarm nie zostanie wyzwolony. Zostanie wyzwolony tylko wtedy gdy pojawi się człowiek.  Funkcja już niedługo będzie dostępna w wybranych kamerach ORLLO.

 

  • Rozpoznawanie twarzy- funkcja przydatna przy identyfikowaniu osób wchodzących np. do firmy, sklepu czy banku. Szczególne zastosowanie ma w kontroli dostępu. Polega na wcześniejszym w systemie zapisania zdjęcia osoby, po której zdjęciu ma być wyzwolony alarm. Specjalny algorytm identyfikuje metadane takie jak  kształt głowy, oczu, brwi, nosa, ust i innych znaków szczególnych, a następnie na podstawie wcześniej ustalonego zdjęcia porównuje oba i wyzwala alarm jeśli taki jest    Kamera  wyposażona w taką funkcję jest w stanie zapisać  i wykryć do 5000 twarzy. Wkrótce w wybranych kamerach ORLLO.

 

  • Wykrywanie przekroczenia linii- funkcja ta polega na ustaleniu graficznej linii nałożonej na obraz, po której przekroczeniu wyzwolony jest alarm. Bardziej zaawansowane systemy pozwalają, także na wykorzystaniu tej funkcji do zliczania osób, które przekroczyły linię.

 

  • Wykrywanie przekroczenia pętli (obszaru)-funkcja zbliżona do przekroczenia linii, polega na wyzwoleniu alarmu kiedy w wyznaczonej pętli na obrazie, pojawi się postać.

 

 

  • Rozpoznawanie tablic rejestracyjnych- LPR (license plate recognition) jeśli chodzi o tą funkcje oprócz odpowiedniej kamery potrzebne jest także oprogramowanie systemowe, które pozwoli na identyfikację i zapis odpowiednich znaków (tablica rejestracyjna ) w bazie danych. System taki może być powiązany z automatycznym otwieraniem szlabanu lub bramy pod warunkiem odpowiedniego rozpoznania tablicy rejestracyjnej.

 

orllo nowości 2020

  • Analiza sabotażu obrazu- polega na wywołaniu alarmu kiedy zostanie zakryty/ przysłonięty obiektyw kamery. Funkcja ta jest przydatna kiedy kamery są zastosowane w bankach lub sklepach. Funkcja dostępna w kamerach C1, C3, C5, POE1, POE2, POE3.
  • Śledzenie obiektu- funkcja polega na poruszaniu się głowicy kamery za obiektem, który został wykryty w kadrze. Kamera wyposażona w taka funkcję potrafi podążać za obiektem, przybliżać i oddalać obraz aby jak najskuteczniej go uchwycić. Kamera Orllo wyposażona w taką funkcję to PATROL-CAM.

 

Inteligentna analiza obrazu to przyszłość dla  monitoringu dlatego  tak szybko się rozwija. W artykule zostały opisane tylko niektóre  funkcje analizy obrazu, które wydają się najważniejsze. Warto również wspomnieć o kamerach, które wykrywaj ciepło i na tej podstawie generują alarm. Czy kamerach z funkcją mapy ciepła- gdzie w  danej strefie w jednostce czasu, mierzona jest ilość osób.

Kamery wyposażone w inteligentną analizę obrazu jeszcze nie dawno były dostępne dla firm czy instytucji związanych ze stricte profesjonalny monitoringiem. Dziś kamerę wyposażoną w takie funkcje może mieć każdy w swoim domu, mieszkaniu czy firmie.

Pamiętaj kupując kamery do monitoringu wybierasz także program (aplikację) do ich obsługi na komputerze i telefonieOrllo Monitoring System  to software gwarantujący  bezpłatne w języku polskim bieżące aktualizacje, nowe funkcje oraz serwis Działu rozwoju i Działu technicznego Orllo Electronics.

Zapraszamy do naszego sklepu www.orllo.pl

Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji.

 Dlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>