Monitoring firmy i biura - jaki zestaw wybrać? Monitoring biura przez internet. Sklep ORLLO.PL - Opinie, recenzje, porady, forum ranking 2018

Jaki zestaw do monitoring biura czy firmy wybrać? Kamera do firmy. Monitoring biura przez internet.

Monitoring firmy czy biura wcale nie musi być drogi. Ten artykuł pokaże Tobie, że tani monitoring IP wcale nie jest gorszy, niż ten montowany przez firmy instalatorskie! Nie wiesz jakie kamery wybrać do firmy? Monitoruj swoje biuro przez internet, podgląd w telefonie na żywo z każdego miejsca na świecie!
Zapraszamy do lektury w której zapoznasz się z najważniejszymi aspektami dotyczącymi systemu monitoringu IP WiFi / POE.

System monitoringu - zewnętrzny i wewnętrzny
Jaki zestaw do monitoringu biura / firmy?

Przy monitoringu firmy istotne jest zabezpieczenie nie tylko pomieszczeń znajdujących się wewnątrz budynku, ale również wszystkich newralgicznych punktów zewnętrznych (takich jak drzwi czy okna). W przypadku kamer zewnętrznych zwróć uwagę na posiadany certyfikat wodoszczelności (IP65/IP66/IP67), który zagwarantuje prawidłowe działanie sprzętu nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu czy śniegu.

 

Kamery do monitoringu firmy zewnętrzne IP WiFi

Polecane kamery zewnętrzne IP WiFi

Istotną zaletą większości wewnętrznych kamer do firmy IP WiFi jest zamontowany mikrofon i głośnik mogący służyć do dwustronnej komunikacji. Oznacza to, że będąc podczas wyjazdu służbowego masz możliwość w swoim telefonie zobaczyć i usłyszeć, co dzieje się w Twojej firmie dzięki jednej  uniwersalnej aplikacji do całego systemu.

 

Kamery do monitoringu firmy wewnętrzne IP WiFi

Polecane kamery wewnętrzne IP WiFi

Kamera do monitoringu firmy FullHD.

 

Dla wszelkich firm czy biurowców zalecamy stosowanie kamer IP WiFi nagrywających w rozdzielczości minimum FULLHD (1920x1080p). Taka rozdzielczość pozwala na uchwycenie wszelkich detali z odległości kilku metrów, jednocześnie dzięki kompresji nagrania H.264 lub H.265 ogranicza zajmowane miejsce na dysku nagrywarki NVR lub karty pamięci zainstalowanej bezpośrednio w kamerze. W tym miejscu warto wspomnieć o kamerach obrotowych (funkcja PTZ), dzięki temu jedna kamera może monitorować w całości nawet całe pomieszczenie (wszystko zależy oczywiście od jego wielkości). Porównując ceny kamer statycznych do obrotowych, nie uświadczymy wysokiej różnicy, jednak inwestycja w kamerę obrotową przełoży się na komfort użytkowania. Wykorzystując ten fakt możemy stworzyć swój własny harmonogram patrolowania (lewo - prawo, góra - dół) wybranego obszaru.

Często pytacie nas, czy z kamer do firmy IP WiFi można uzyskać obraz wideo w wyższej rozdzielczości niż FullHD. Tak, można! Tutaj na szczególną uwagę zasługuje model z przetwornikiem 4Mpx nagrywający nawet w 2,5K (2560x1440p). Kamera obrotowa ORLLO GOODCAM W3 4Mpx

Czy sam przetwornik obrazu w kamerze decyduje o jakości nagrania? Niekoniecznie. Dla komfortu odtwarzania zarejestrowanego pliku ważna jest również liczba klatek na sekundę (potocznie FPS), z którą nagrywane było wideo. Płynność odtwarzania zapewni nam minimalnie 15 klatek na sekundę.

 

Jak podłączyć kamerę IP WiFi?

 

Instrukcja w 3 krokach:

podlaczenie-monitoringu-3-kroki

 

  1. Połącz kamerę z routerem za pomocą przewodu sieciowego (LAN) dostępnego w zestawie (dodatkowo Twój komputer, tablet czy telefon komórkowy musi być podłączony do tej samej sieci internetowej).
  2. Wykonuj polecenia widoczne w aplikacji podczas pierwszej konfiguracji.
  3. Ciesz się podglądem z kamery IP WiFi.

 

Ty wybierasz, czy podłączysz je za pomocą przewodu LAN, czy może jednak bezprzewodowo.
Przewagą połączenia kablowego jest odporność na zakłócenia i stabilniejszy sygnał nawet przy dalszym umieszczeniu kamery od rejestratora / routera. Jeżeli jednak nie masz wcześniej przygotowanego okablowania, zaś kamery będą znajdowały się w zasięgu Twojej sieci WiFi to bez problemu możesz wybrać taki sposób połączenia.

Tutaj zastanówmy się nad możliwościami, do wyboru mamy 2 opcje.

 

  1. Podłączenie kamer do routera WiFi
    • Praktycznie każdy z nas posiada w domu router, a w związku z tym sieć bezprzewodową. Kamery IP WiFi możemy podłączyć do naszej sieci tak, jak każde inne urządzenie (telefon, laptop, drukarka) za pomocą przewodu LAN lub bezprzewodowo a dzięki stałemu dostępowi do internetu w każdej chwili, z dowolnego miejsca na świecie za pomocą naszego smartfona czy notebook'a uzyskamy podgląd na żywo.
  2. Rejestrator NVR z HDD
    • Jest to nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie, jednak z powodzeniem stosowane przez dużą grupę klientów. W tej opcji wszystkie nagrania zapisują się na dysku rejestratora, a nie jak w przypadku opcji nr. 1 – kartach pamięci w każdej z kamer. Aby uzyskać podgląd online z dowolnego miejsca, konieczne będzie doprowadzenie stałego łącza internetowego do naszej nagrywarki. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość podłączenia kilku kamer od różnych producentów, należy zwróci uwagę na dane techniczne, kamery IP muszą obsługiwać standard ONVIF.

 

Co to jest kompresja nagrania?

 

Przy wyborze kamer do firmy należy zapoznać się również z formatem plików, w jakim to wideo będzie zapisywane. Najpopularniejszym formatem nagrań są pliki .avi lub .mp4, które bez problemu odtworzymy na komputerach czy telefonach. Zastosowanie kompresji wideo pozwala na osiągnięcie małej wagi pliku przy zachowaniu jak najlepszej jakości obrazu. Tutaj warto sprawdzić, czy kamera obsługuje kompresję H.264 lub nowszą H.265 (do 60% mniejsza waga nagranego pliku bez utraty jakości).

 

Jaka kamera do nagrywania w nocy?

 

Obraz za dnia z większości kamer będzie dobrej jakości, jednak czy po zmroku sprawa wygląda tak samo? Wszystko zależy od trybu nocnego (diod IR). Możesz zakupić kamerę do firmy, której diody podczerwieni nie będą rzucać się w oczy potencjalnemu złodziejowi, jednak będzie to miało związek z ograniczeniem realnego pola widzenia do kilku metrów. Nie ilość diod, a ich jakość również ma wielkie znaczenie. Kamera IP WiFi posiadająca 10 zwykłych diod IR wcale nie będzie miała lepszej widoczności niż kamera IP WiFi z dwoma diodami IR HIGH-POWER.

 

Monitoring firmy i pracowników a RODO

 

Pracodawca może stosować różne formy monitoringu przy spełnieniu podstawowej przesłanki, mianowicie monitoring musi być stosowany jedynie w sytuacji, w której pracodawca wykaże, iż ma w tym swój uzasadniony cel i nie można go osiągnąć innym sposobem. Ponadto, pracownik zgodnie z zasadą transparentności musi mieć świadomość, że wobec niego stosowany jest monitoring. Co istotne, stosowany monitoring musi być adekwatny i proporcjonalny do osiągnięcia usprawiedliwionego celu.

 

Gotowy zestaw monitoringu do firmy / biura.

 

W przypadku, gdy nie chcesz samemu podejmować się stworzenia zestawu do monitoringu firmy czy biura skorzystaj z gotowych, sprawdzonych rozwiązań. Przygotowaliśmy zestawy do monitoringu podzielone na proste kategorie, takie jak jakość nagrań, liczba kamer czy sposób połączenia. Wystarczy, że wybierzesz te 3 opcje, a my skonfigurujemy resztę tak, aby zaraz po podłączeniu do prądu sprzęt był gotowy do pracy! Kupując gotowy system monitoringu zyskujesz możliwość monitoringu biura przez internet.

 

Polecane zestawy do monitoringu biura i firmy

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie stworzenia swojego indywidualnego systemu monitoringu firmy czy biura skontaktuj się z nami, przedstaw swoje oczekiwania i potrzeby, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Telefon: 22 243 17 17

E-mail: orllo@orllo.pl

 

monioring-domu-orllo-pl

Monitoring Domu

monitoring-sklepu-orllo-pl

Monitoring Sklepu

monitoring-budowy-orllo-pl

Monitoring Budowy

 

monitoring-mieszkania-orllo-pl

Monitoring Mieszkania

monitoring-dzialki-orllo-pl

Monitoring Działki

monitoring-magazynu-orllo-pl

Monitoring Magazynu

 

monitoring-sklepu-orllo-pl

Monitoring Firmy

monioring-gospodarstwa-orllo-pl

Monitoring Gospodarstwa

monioring-budowy-orllo-pl

Monitoring Kamery

 Dlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>