logo menu
8:00 - 17:00 pon - pt
Zadzwoń: 22 243 17 17
Zapytaj na czacie Napisz e-mail orllo@orllo.pl

Monitoring Gps Lokalizator Nadajnik Gps Gsm dla pojazdów ładunków towarów wrażliwych nowe zasady Ranking 2018

Najlepszy lokalizator Gps nadajnik  Alarm gsm z powiadomieniem

bez abonamentu. 

Przewóz towarów "wrażliwych" jak paliwa, czy wyroby zawierające alkohol etylowy, ma być nadzorowany elektronicznie za pomocą systemów satelitarnych GPS

Lokalizator Gps Nadajnik Gps Alarm gsm jaki kupić jaki wybrać jaki najlepszy

Lokalizator GPS Nadajnik Gps samochodowy osób pojazdów floty dla dziecka dla seniora osoby starszej dla kota dla psa alarm gsm lokalizacja monitoring testy forum opinie ranking.

Transport i logistyka to najpopularniejsze branże w których konieczność stosowania rejestratorów GPS trudno przecenić.

Logistyka transportu to niezwykle ważny obszar dla przedsiębiorstw – zajmuje się planowaniem i optymalizacją przemieszczania ładunków. Baza magazynowa oraz spedycja to tematy najbardziej zajmujące specjalistów z tego zakresu, ich rolą jest bowiem takie zaplanowanie procesów, żeby maksymalnie efektywnie dostarczać produkt w dane miejsce i w danym czasie. Szacuje się, że nawet ¼ kosztów jest związana właśnie z transportem – to ogromne sumy pieniędzy. Odpowiednie projektowanie i zarządzanie tymi procesami mogą stanowić „być albo nie być” dla firmy. Polski rynek dominują małe przedsiębiorstwa, posiadające przede wszystkim samochody – ich ofertę, jak podają źródła, stanowią przede wszystkim przewozy krajowe, których jest prawie dziesięciokrotnie więcej niż międzynarodowych.

Transport w logistyce

W klasycznym ujęciu zależności między transportem a logistyką podkreśla się rolę transportu jako podstawowego elementu, wchodzącego w skład systemu logistycznego. Potrzeba przemieszczania ładunków występuje na etapie zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji, przy czym może być ona realizowana przy użyciu różnych środków transportu, w zależności od wymagań jakościowych formułowanych przez zleceniodawcę. Ujęcie to charakteryzuje podejście do procesu przesyłania produktów i informacji typowo z punktu widzenia klienta. Zupełnie inne spojrzenie na relacje transportu i logistyki przedstawiła Komisja Europejska (KE). W dokumencie Logistyka transportu towarowego w Europie - klucz do rozwoju zrównoważonej mobilności KE zaprezentowała opinię, że optymalizacja europejskiego systemu transportowego będzie możliwa dzięki zastosowaniu koncepcji logistycznych. Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań logistycznych w przedsiębiorstwach transportowych i na ich styku z innymi podmiotami jest tu rozpatrywane z punktu widzenia korzyści ogólnospołecznych, związanych ze zmniejszaniem negatywnych efektów działalności transportowej.

W systemach logistycznych transport odgrywa podstawową rolę. Szacuje się, że około 80% wszystkich funkcji logistycznych stanowią problemy transportowe, to znaczy gospodarka magazynowa, składowanie, przewóz materiałów i wyrobów gotowych, lokalizacja centrów zaopatrzeniowych i dystrybucyjnych, dostępność i wykorzystanie środków transportu, stosowanie odpowiednich technologii transportowych, jednostkowanie ładunków, organizacja transportu. Proces transportowy stanowi ciąg organizacyjno - technologiczny, integrujący materiałowe i informatyczne działania zaopatrzeniowe, produkcyjne, dystrybucyjne, eksploatacyjne i regulacyjne z fazami przewozu, przeładunku i składowania ładunków. Jego zadaniem jest zapewnienie sprawnego przepływu dóbr fizycznych od momentu wytworzenia aż do ich eksploatacji, co oznacza, że transport obsługuje nie tylko szeroko rozumiane dostawy surowców i dystrybucję wyrobów gotowych, ale także obsługę zwrotów, obsługę serwisową procesów eksploatacyjnych, czy gromadzenie i recykling odpadów powstałych w procesie produkcji.

Firmy transportowe i transportowo - spedycyjne świadczą usługi będące fragmentem złożonego łańcucha dostaw. Mogą one być zarówno bezpośrednim dostawcą usług dla firm, bądź też podwykonawcą operatora logistycznego, który integruje poszczególne elementy całego łańcucha dostaw. Zleceniodawcy coraz częściej rezygnują z obsługi ładunku we własnym zakresie na rzecz działań specjalistycznych firm i wymagają od działających na rynku firm transportowych rozszerzania oferty usług i świadczenia kompleksowego pakietu usług logistycznych. Zawartość takich pakietów jest kształtowana według potrzeb klienta. Pakiet usług logistycznych może obejmować usługi wchodzące w skład czterech grup: usługi podstawowe, usługi dodatkowe (serwisowe), informacyjne i finansowe. Transport powinien być zorganizowany w taki sposób, aby umożliwić przedsiębiorstwu maksymalne zwiększenie produkcji i sprzedaży, przy jak najniższych kosztach logistycznych.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 2/2009.

Lokalizator Nadajnik GPS w logistyce i transporcie

Transport i logistyka to najpopularniejsze branże w których konieczność stosowania rejestratorów GPS trudno przecenić. Zarówno w małych jak i dużych firmach manager floty musi kontrolować na bieżąco stan pojazdów: gdzie się znajdują, co się z nimi dzieje a często także co dzieje się z przewożonym ładunkiem.

Ciągle rozwijająca się technologia prowadzi do wykorzystania nowych urządzeń i systemów w logistyce. Takim właśnie nowoczesnym rozwiązaniem jest wykorzystanie technologii satelitarnego systemu lokalizacji GPS (Global Positioning System) oraz telefonii komórkowej GSM. GPS służy do określania położenia, czasu oraz prędkości obiektów na powierzchni Ziemi oraz przestrzeni kosmicznej w pobliżu Ziemi na podstawie sygnałów nadawanych przez krążące wokół Ziemi satelity. Składa się z trzech zasadniczych segmentów, nazywanych segmentem kosmicznym, naziemnym i segmentem użytkowników. System satelitarny sprawdza się w sytuacjach, gdy potrzebna jest dokładna informacja o położeniu, czasie przejazdu, prędkości oraz innych parametrach eksploatacji pojedynczych lub flot pojazdów.

W małych jak i dużych firmach istnieje konieczność monitorowania floty pojazdów. Zastosowane w obu przypadkach systemy monitoringu GPS wykazują pewne różnice. Ogólne możliwości mogą być podobne, w przypadku jeśli chodzi o samo śledzenie aktualnej pozycji konkretnych pojazdów, jednak w przypadku dużych firm, jest już nieco inaczej. W przypadku objęcia monitoringiem dużej liczącej kilkaset pojazdów floty, wykorzystywany program do takiego monitoringu odznaczać będzie się zdecydowanie większą wydajnością. W przypadku pojawienia się potrzeby podziału pojazdów na grupy, wówczas każdą z wydzielonych grup zarządzać może niezależnie, inna osoba, co powoduje, że dodatkowo można jeszcze podnieść efektywność zarządzania pojazdami.

Lokalizator Nadajnik GPS zastosowanie techniki w logistyce i zabezpieczaniu pojazdów samochodowych.

Wiele dużych firm i praktycznie wszystkie korporacje posiadają własne floty pojazdów. Firmy, chcąc zwiększyć swoją efektywność i zredukować koszty chętnie decydują się na montaż we własnych pojazdach różnego rodzaju systemów monitorowania stanu pojazdu, lokalizacji i nawigacji satelitarnej współpracujących bądź stanowiących samodzielne systemy zabezpieczające przed bezprawnym użyciem. Samochody nigdy nie należały do grupy produktów tanich - były i są drogie, a przez to znajdują się w grupie zainteresowań amatorów cudzej własności. Na rynku oferta urządzeń zabezpieczających jest bardzo bogata. Poczynając od najprostszych, czyli różnego rodzaju zabezpieczeń mechanicznych: wszelkiego rodzaju lasek łączących kierownicę z pedałem sprzęgła, kłódek do bardziej skomplikowanych rozwiązań jak powszechnie dziś stosowane autoalarmy, immobilizery oraz systemy monitorowania wykorzystujące technikę radiową
GPS oraz GSM i obejmujące: lokalizację, nawigację, ochronę, kontrolę itp.

Rozwój elektroniki, informatyki i nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych zaowocowało powstaniem zintegrowanych systemów zabezpieczeń. Połączenie technik GPS z łącznością GSM/GPRS stało się przełomowym momentem w technice zabezpieczania pojazdów.

Źródło: http://www.logistyka.net.pl

Lokalizator Nadajnik GPS zarządzanie procesami transportowymi

Zarządzanie procesami transportowymi i wykorzystywaną do tego celu flotą pojazdów jest niezwykle złożonym, trudnym i pracochłonnym zajęciem. Pracownik realizujący te zadania musi posiadać wiedzę nie tylko o aktualnym położeniu pojazdów, ale także o: czasie pracy kierowców , dostępności pojazdów zapewniających określone warunki przewozowe konieczne do wykonywania czynności serwisowych, zużyciu paliwa, efektywności ekonomicznej danego przewozu, optymalnych trasach przewozu.

Zarządzanie tak dużym spektrum zmiennych bez systemu lokalizacji pojazdów, gwarantującego stały nadzór nad nimi, może okazać się zadaniem trudnym, a w wielu przypadkach niemożliwym do zrealizowania.

Potrzeby zarządzających procesami transportowymi to:
- Lokalizacja pojazdów
- Lokalizacja przyczep i naczep
- Identyfikacja i czas pracy kierowców
- Kontrola warunków panujących w przestrzeni ładunkowej
- Kontrola zdatności technicznej taboru przewozowego
- Identyfikacja nieautoryzowanych wyładunków towaru
- Optymalizacja tras
- Kontrola paliwa
- Alarmowanie o zdarzeniach pożądanych/niepożądanych
- Współpraca ze zleceniodawcami
- Ekonomiczna jazda
- Powiadomienia napadowe
- Poprawa terminowości dostaw
- Przejazdy w udostępnionych korytarzach transportowych

ZOBACZ WIDEO TESTY! SPRAWDŹ! KLIKNIJ ->

ODWIEDŹ NASZ SKLEP! KLIKNIJ ->

ZOBACZ RANKING LOKALIZATORÓW GPS 2018! KLIKNIJ ->

Skontaktuj się z nami ☎ 22/ 243-17-17
Podpowiemy Ci jaki lokalizator wybrać.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ ARTYKUŁ W PCWorld ->

Polecane lokalizatory GPSDlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>