logo menu
8:00 - 17:00 pon - pt
Zadzwoń: 22 243 17 17
Zapytaj na czacie Napisz e-mail orllo@orllo.pl

Czy można zamontować Mini kamerę na klatce schodowej Monitoring klatki schodowej bloku? Jest decyzja sądu! Polacy coraz częściej kupują kamery ORLLO.

Kamera na klatkę schodową do monitoringu mieszkania, obserwowania roweru, wózka czy złapania wandala na gorącym uczynku.

Monitoring na klatce schodowej jest legalny?

Zdania na ten temat mogą być mocno podzielone, jednak najprościej będzie odwołać się do wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku (sygn. akt I C 31/15), który to badał podobny przypadek.

Sąd dokonał analizy materiału dowodowego, z którego wynikało, że kamery swoim zasięgiem obejmują: jedna - drogę publiczną, parking samochodowy, na którym parkują samochody pozwanie, ewentualnie inne pojazdy osób oraz niewielki obszar działki sąsiedniej, a druga kamera - teren kilku metrów przy wejściu do lokalu pozwanych.

Zdaniem sądu nie można mówić o naruszeniu dóbr osobistych sąsiadów w sytuacji, w której kamery jedynie odnotowują fakt przechodzenia koło lokalu pozwanych czy też przebywania na parkingu samochodowym. - Kamery nie rejestrują obrazu terenu, z którego korzystają wyłącznie powodowie; przeciwnie monitorowany jest teren, który służy przede wszystkim pozwanym i przez nich zgodnie z ustaleniami jest wykorzystywany.

Jaką kamerę IP WiFi wybrać na klatkę schodową?

Wybierając kamerę do ochrony mieszkania warto zwrócić uwagę na kilka modeli dedykowanych do tego typu monitoringu. Najlepiej sprawdzą się tu kamery z wytrzymałą, metalową obudową.  Niewątpliwie jakość obrazu powinna mieć istotny wpływ na decyzję zakupową, im lepsza rozdzielczość tym więcej szczegółów kamera zarejestruje. W przypadku, gdy kamera będzie podłączona do sieci internetowej za pomocą WiFi lub przewodu LAN będziesz mógł korzystać ze zdalnego podglądu z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego takiego jak telefon czy tablet.  Warto wspomnieć, że każda kamera ORLLO posiada funkcję wykrywania ruchu - możesz skonfigurować kamerę tak, aby wysyłała na Twój telefon powiadomienie alarmowe, gdy tylko kamerka na klatce schodowej wykryje poruszający się obiekt!

elektroniczna niania mini kamera orllo.pl

Mini kamerka bezprzewodowa Orllo

Goodcam MINI

kamera iP wifi bezprzewodowa monitoring orllo.pl

Mini kamerka IP Wifi Orllo Goodcam MINI

 

Ważne !!!

Pamiętaj !!! Wybierając dostawcę kamer wybierasz nie tylko kamery, ale aplikację (program) do obsługi tych kamer.  Orllo Electronics jako jedna z niewielu firm oferuje aplikacje w języku polskim  oraz bezpłatne aktualizacje obejmujące nowe modele telefonów, nowe oprogramowanie w telefonach i komputerach oraz  nowe funkcje dla kamer. Bądź z najlepszymi WARTO !!!

 

Widok w nocy z kamery na klatce schodowej

Przy wyborze kamery bezprzewodowej na klatkę schodową zwróć uwagę, czy posiada ona wbudowane diody IR (podczerwieni). Kamery sieciowe IP WiFi ORLLO wyposażone są w mocne diody IR oraz filtr ICR (automatyczne przełączanie dzień / noc). Obejrzyj kamery zewnętrzne oraz wewnętrzne na podczerwień!

Kamera IP WiFi do pokoju / pomieszczeń?

Szukasz zabezpieczenia mieszkania? Zastanów się także nad kamerą montowaną wewnątrz pomieszczeń. Komfortem korzystania z kamer sieciowych wewnątrz budynku jest to, że nie musisz tworzyć infrastruktury teletechnicznej (przewody LAN). Sytuacja dotyczy kamer działających w standardzie IP WiFi lub GSM, w przypadku kamer POE konieczne okaże się zastosowanie skrętki.

Na co zwrócić uwagę wybierając kamerę sieciową? Po pierwsze przetwornik obrazu - od niego zależy bowiem w jakiej jakości otrzymamy wideo. Liczba Megapixeli informuje nas o rozdzielczości filmu, poniżej przedstawiamy najczęściej występujące wartości wśród kamer sieciowych:

  • 1 Mpx - Jakość HD 720P
  • 2 Mpx - Jakość FullHD 1080P
  • 4 Mpx - Jakość 2,5K 1440P

 

Obecnie wysoką popularnością cieszą się kamery FullHD, nic dziwnego skoro oferują najlepszy stosunek pod względem cena / jakość.

Polecane kamery wewnętrzne

Często pytacie nas, czy z kamer IP WiFi można uzyskać obraz wideo w wyższej rozdzielczości niż FullHD. Tak, można! Tutaj na szczególną uwagę zasługuje model z przetwornikiem 4Mpx nagrywający nawet w 2,5K (2560x1440p). Kamera domowa obrotowa ORLLO GOODCAM W3 4Mpx.
W przypadku, gdy będziemy chcieli zainstalować kamerę obsługującą standard GSM + WiFi warto zainteresować się modelem ORLLO Simple3G.

Bezpłatne aplikacje w języku polskim na telefon i komputer z bezpłatną aktualizacją i unikalnymi funkcjami czynią z kamer  Orllo najlepszy produkt dla wymagających odbiorców. Wybierając kamerę ip wifi wybierasz też aplikację na telefon i komputer do jej obsługi.  Orllo jest jedną z niewielu firm gwarantujących poprawność działania aplikacji, rozwijającą aplikacje o nowe funkcje i oferującą bezpłatne aktualizacje  aplikacji.

Pamiętaj kamera to także program do jej obsługi . Wybieraj JAKOŚĆ!!!

Wybierając  tanie no name kamery możesz się bardzo rozczarować !!!

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie stworzenia swojego prostego systemu monitoringu skontaktuj się z nami, przedstaw swoje oczekiwania i potrzeby, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Telefon: 22 243 17 17

E-mail: orllo@orllo.plDlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>