logo menu
8:00 - 17:00 pon - pt
Zadzwoń: 22 243 17 17
Zapytaj na czacie Napisz e-mail orllo@orllo.pl

Kamera sieciowa - do czego służy? Jaka kamera do monitoringu?

Kamera sieciowa do monitoringu domu.
Jaką kamerę wybrać? Bezprzewodowa WiFi, GSM czy POE?

Czym jest kamera sieciowa?

Kamera sieciowa to urządzenie rejestrujące obraz (opcjonalnie dźwięk), umożliwiające (wykorzystując sieć internetową) zdalny podgląd z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego takiego jak telefon czy tablet.

Dla tych bardziej głodnych wiedzy zamieszczamy fragment definicji z portalu wikipedia.pl

Urządzenie to rejestruje i przesyła obraz na żywo bezpośrednio przez sieć IP, umożliwiając uprawnionym użytkownikom obserwację na miejscu lub z oddalonego stanowiska. Podgląd, zapisywanie i zarządzenie materiałem wizyjnym z takiej kamery odbywa się za pośrednictwem infrastruktury sieci opartej na standardowym protokole IP.

Kamera taka posiada własny adres IP. Jest podłączona do sieci i zazwyczaj zawiera między innymi wbudowany serwer WWW, serwer FTP, klienta FTP, klienta poczty elektronicznej, system zarządzania alarmami, możliwość programowania i inne opcje. Kamery sieciowe nie muszą być podłączane do komputera, działają niezależnie dzięki czemu mogą być rozmieszczane w różnych miejscach, w których znajduje się podłączenie do sieci IP.

Kamera sieciowa ma niewiele wspólnego z "kamerą internetową" która aby działała musi być podłączona do komputera poprzez port USB lub IEEE1394.

Jaka kamera sieciowa IP do pokoju / pomieszczeń?

Komfortem korzystania z kamer sieciowych wewnątrz budynku jest to, że nie musisz tworzyć infrastruktury teletechnicznej (przewody LAN). Sytuacja dotyczy kamer działających w standardzie IP WiFi lub GSM, w przypadku kamer POE konieczne okaże się zastosowanie skrętki.

Na co zwrócić uwagę wybierając kamerę sieciową? Po pierwsze przetwornik obrazu - od niego zależy bowiem w jakiej jakości otrzymamy wideo. Liczba Megapixeli informuje nas o rozdzielczości filmu, poniżej przedstawiamy najczęściej występujące wartości wśród kamer sieciowych:

  • 1 Mpx - Jakość HD 720P
  • 2 Mpx - Jakość FullHD 1080P
  • 4 Mpx - Jakość 2,5K 1440P

 

Obecnie wysoką popularnością cieszą się kamery FullHD, nic dziwnego skoro oferują najlepszy stosunek pod względem cena / jakość.

Polecane kamery wewnętrzne

Często pytacie nas, czy z kamer IP WiFi można uzyskać obraz wideo w wyższej rozdzielczości niż FullHD. Tak, można! Tutaj na szczególną uwagę zasługuje model z przetwornikiem 4Mpx nagrywający nawet w 2,5K (2560x1440p). Kamera domowa obrotowa ORLLO GOODCAM W3 4Mpx.
W przypadku, gdy będziemy chcieli zainstalować kamerę obsługującą standard GSM + WiFi warto zainteresować się modelem ORLLO Simple3G.

Monitoring zewnętrzny a kamera sieciowa.

W zasadzie wszystko na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kamer wewnętrznych ma zastosowanie także w tym przypadku. Kamery zewnętrzne powinny jednak posiadać dodatkową odporność na czynniki atmosferyczne, warto sprawdzić, czy dany model posiada certyfikat z serii IP (np. IP66, IP67, IP68).

Kamera sieciowa GSM 3G / 4G LTE z obsługą sieci WiFi

Polska objęta jest praktycznie w całości dostępem do szybkiego internetu mobilnego LTE. Przypominamy, że część posesji np. ze względu na brak infrastruktury teletechnicznej nie może korzystać ze stałego łącza internetowego. Biorąc pod uwagę następujące fakty wyszliśmy na przeciw oczekiwaniom naszych klientów oferując kamery mobilne działające z kartami SIM (GSM)! Zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie ograniczenie zastosowanego okablowania, w zasadzie oprócz zasilania nie musimy się o nic martwić! Bedąc przy zasilaniu warto wspomnieć, że część kamer mobilnych posiada wbudowany akumulator lub możliwość podłączenia panelu solarnego (słonecznego), co w efekcie pozwala nam całkowicie uwolnić się od przewodów. Kolejna zaleta to możliwość automatycznego przełączenie się z trybu pracy WiFi po zaniku sygnału (np. awaria prądu - router nie będzie działał) na sieć GSM 3G / LTE.

Polecane kamery sieciowe GSM

Kamera sieciowa w zestawie z nagrywarką.

Kolejną możliwością są gotowe zestawy monitoringu z nagrywarką (rejestratorem NVR) różniące się ilością kamer oraz jakością obrazu. Warto zaznaczyć, że wszystkie kamery w zestawach dedykowane są do monitoringu zewnętrznego jak i wewnętrznego. Nowością na rynku wyróżniającą system monitoringu ORLLO jest możliwość bezprzewodowego zapisu wideo z kamer nawet bez dostępu do internetu. Wybierz obecnie najlepszy zestaw do monitoringu!

Polecane zestawy monitoringu FullHD 2 Mpx

Nagrywania w nocy za pomocą kamer sieciowych

Przy wyborze kamery bezprzewodowej do monitoringu zwróć uwagę, czy posiada wbudowane diody IR (podczerwieni). Kamery sieciowe IP WiFi ORLLO wyposażone są w mocne diody IR oraz filtr ICR (automatyczne przełączanie dzień / noc). Obejrzyj kamery zewnętrzne oraz wewnętrzne na podczerwień!

Ważne !!!

Pamiętaj !!! Wybierając dostawcę kamer wybierasz nie tylko kamery, ale aplikację (program) do obsługi tych kamer.  Orllo Electronics jako jedna z niewielu firm oferuje aplikacje w języku polskim  oraz bezpłatne aktualizacje obejmujące nowe modele telefonów, nowe oprogramowanie w telefonach i komputerach oraz  nowe funkcje dla kamer. Bądź z najlepszymi WARTO !!!

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie stworzenia swojego prostego systemu monitoringu skontaktuj się z nami, przedstaw swoje oczekiwania i potrzeby, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Telefon: 22 243 17 17

E-mail: orllo@orllo.plDlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>