logo menu
8:00 - 17:00 pon - pt
Zadzwoń: 22 243 17 17
Zapytaj na czacie Napisz e-mail orllo@orllo.pl

Kamera samochodowa czy warto kupić?

 

Kamera samochodowa rejestrator samochodowy wideorejestrator samochodowy testy forum opinie.

Czy posiadanie wideorejestratora to tylko moda, czy też wymierna korzyść? Przekonamy Cię, że to drugie ...

Kamera samochodowa jako dowód w spornych sytuacjach

Choć kultura jazdy na polskich drogach wzrosła w ostatnich latach, niestety wciąż nie brakuje kierowców nieodpowiedzialnych, bezmyślnych i grubiańskich. Trudno więc się dziwić, że rejestratory jazdy cieszą się popularnością. Bardzo często to właśnie film z wideorejestratora jest jedynym dowodem na potwierdzenie winy drugiej osoby.

Jak dowodzą prawnicy, nagranie z kamery samochodowej można przedstawić jako dowód w sądzie, w sytuacji, gdy może ono dowieść czyjejś winy lub niewinności.

Nagranie takie może również być bardzo przydatne podczas batalii o odszkodowanie z zakładem ubezpieczeniowym.

Próba wymuszenia odszkodowania

Czasem zdarzają się sytuacje, w których bez kamery samochodowej byłbyś bezradny. Wyobraź sobie taką, w której inny kierowca ma z jakiegoś powodu do Ciebie pretensje i popada we wściekłość. Zajeżdża Ci drogę, przyhamowuje, a na postoju na czerwonym świetle włącza wsteczny bieg i uderza w Twój samochód stojący tuż za nim. Nie ma świadków, a on śmieje się, że dostanie z Twojej polisy odszkodowanie, bo zezna, najechałeś na jego auto. Komu uwierzy policja? Masz tylko słowo przeciwko słowu.

A mając nagranie z rejestratora samochodowego udowodnisz swoją niewinność i uratujesz portfel przed stratą finansową.

Polecane kamery samochodowe

Anulowanie mandatu lub oskarżenia o wykroczenie

Niestety, ale taka jest rzeczywistość, że zdarzają się bezpodstawne i bezprawne zatrzymania kierowców przez służby mundurowe. Zdarza się, że mandaty są przyznawane za wykroczenia, których kierowcy nie popełnili.

Kamera w samochodzie może szybko ostudzić zapały nadgorliwego policjanta.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach

Będąc w posiadaniu nagrania z zarejestrowanym wykroczeniem drogowym, masz nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek przekazania go policji i organom ścigania. Kierowcy łamiący przepisy o ruchu drogowym nie mogą czuć się tak bezkarni, jak za czasów, gdy nie było popularne korzystanie z kamer samochodowych.

Nagrania z wykroczeniami piratów drogowych mogą zatem przyczynić się do zmniejszenia tego typu zachowań na drodze.

Nagrywanie przygód

Kamera samochodowa zarejestruje też Twoje niesamowite podróże. Czy to niosące dreszczyk emocji serpentyny w Alpach, czy zapierającą dech w piersiach trasę wzdłuż morza na Costa del Sol, czy spacerujące po szosie stada reniferów w Norwegii.

Nie musisz nerwowo szukać telefonu i dekoncentrować się. Kamera wszystko zarejestruje. Czasem rzeczy, których się nie spodziewasz. Przecież upadek meteorytu w Czelabińsku zobaczyliśmy właśnie dzięki kamerce do auta!

ZOBACZ WIDEO TESTY! SPRAWDŹ! KLIKNIJ ->

ODWIEDŹ NASZ SKLEP! KLIKNIJ ->

ZOBACZ RANKING KAMER SAMOCHODOWYCH 2017! KLIKNIJ ->

Skontaktuj się z nami ☎ 22/ 243-17-17
Podpowiemy Ci jaką kamerę samochodową wybrać.

Kamera samochodowa najlepsze wideorejestratory testy 2017

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ ARTYKUŁ W PCWorld ->

Dostawa wideorejstratory24 h.Dlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>