logo menu
8:00 - 17:00 pon - pt
Zadzwoń: 22 243 17 17
Zapytaj na czacie Napisz e-mail orllo@orllo.pl

Kamera samochodowa w lusterku. Dlaczego kierowcy docenili to rozwiązanie?

Najlepszy wideorejestrator samochodowy wideorejestrator samochodowy klasy premium do twojego samochodu z dotykowym 10-calowym wyświetlaczem ukryty dyskretnie w  nakładce na lusterko wsteczne.

W ten w sposób możesz ograniczyć ilość urządzeń, zamontowanych na przedniej szybie i nagrywać w dyskretny sposób co się dzieje się przed twoim autem, jak również nie martwić się  utratą urządzenia po opuszczeniu pojazdu.

Z artykułu dowiesz się:

Na co zwrócić uwagę wybierając wyświetlacz?

Parametry wideorejestratora?

Czy kamerę cofania montuje się wewnątrz, czy na zewnątrz pojazdu?

Co to jest G-sensor?

Kamera samochodowa najczęściej kojarzy się z urządzeniem z przyssawką na przedniej szybie samochodu. Jest nazywana klasyczną. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak kamerki samochodowe w lusterku wstecznym. To rozwiązanie, które pojawiło się stosunkowo niedawno, szybko zdobyło uznanie wielu kierowców. Dlaczego?

Aby szeroko i szczegółowo odpowiedzieć na to pytanie, posłużymy się przykładem kamerki do samochodu ORLLO LX-50 DUAL , która posiada najwięcej unikalnych i zaawansowanych funkcji.
Wideorejestrator w lusterku zakładamy na oryginalne lusterko samochodu. ORLLO LX-50 DUAL posiada wygodne, elastyczne zaczepy, które sprawiają, iż pasuje on do każdego rodzaju samochodu. Tak zamontowana kamera samochodowa staje się mało widoczna i nie zasłania nam fragmentu przedniej szyby. Oczywiście, nadal pełni też funkcję zwykłego lusterka wstecznego!

Na co zwrócić uwagę wybierając Wyświetlacz?

Mówiąc o wyświetlaczu zwróćmy uwagę, na jego wielkość. W modelu ORLLO LX-50 DUAL znajdujemy wyświetlacz o przekątnej ok. 10 cali w proporcji 16:9, co czyni go jednym z największych dostępnych na rynku. Ekran tej wielkości wypełnia całe lusterko, dzięki czemu obraz jest wyraźny i czytelny. Został wykonany w technologii IPS, posiada powłokę antyrefleksyjną, dlatego patrząc nawet pod kątem widzimy, co wyświetla. Urządzenie możemy wygasić za pomocą jednego przycisku, bo tylko jeden posiada. A to dlatego, że wyświetlacz jest dotykowy! Ikony na wyświetlaczu są duże i łatwo jest zrobić zdjęcie podczas nagrania lub zabezpieczyć plik. Intuicyjne, polskie menu zdecydowanie ułatwia korzystanie z kamery.

Parametry wideorejestratora?

Parametry kamery samochodowej w lusterku ORLLO LX-50 DUAL trafiają w gusta wymagających kierowców. Urządzenie nagrywa w rozdzielczości FHD 1920x1080p przy 30 klatkach na sekundę. Obiektyw wyposażony jest w 6 soczewek, a kąt widzenia wynosi 150°. Można go regulować i jest wysuwany, aby ułatwić właściwe ustawienie. Format nagrywanego pliku to MOV, a kodek H.264
W zestawie mamy też kamerę tylną nagrywającą w rozdzielczości HD 1280X720p przy 25 klatkach na sekundę i posiadającą funkcję kamery cofania z liniami pomocniczymi, która jest bardzo przydatna w mieście. Pomaga precyzyjne określić odległości do przeszkody podczas cofania i zapobiec otarciom i uderzeniom. Po odpowiednim podłączeniu i włączeniu biegu wstecznego urządzenie automatycznie przełączy obraz z kamery przedniej na tylną. Jeśli Twój samochód nie posiada tej funkcji wbudowanej fabrycznie, warto doposażyć się w taki zestaw.
Kamerę tylną możemy zamontować w środku samochodu, ale również montaż kamery cofania może być na zewnątrz, ponieważ jest w pełni wodoszczelna. Z obu kamer uzyskujemy łączny kąt widzenia 270°.
Warto wspomnieć, że lusterko z kamerą cofania ORLLO LX-50 DUAL wyposażone jest w system ostrzegania ADAS, alarmujący przed kolizją z przodu pojazdu - FCWS lub przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu – LDWS. Ten ostatni sprawdza się na drogach szybkiego ruchu i autostradach.
Omawiany rejestrator samochodowy posiada wbudowany 3-osiowy czujnik G-sensor (czujnik przeciążeń 3D) o 3 poziomach czułości. W przypadku stłuczki czy wypadku czujnik zabezpieczy nagranie przed nadpisaniem przenosząc je do innego folderu (EMG) na karcie pamięci. G-sensor w kamerze samochodowej odpowiada również za tryb parkingowy. Podobnie jak w przypadku kolizji, także podczas postoju auta na parkingu czujnik uruchomi automatyczne nagrywanie z obu kamer po wstrząsie, a po kilku sekundach wyłączy kamerę. Po przyjściu do samochodu i zauważeniu wgniecenia, stłuczenia czy zarysowania możemy odtworzyć nagranie sprawdzić, co się stało i rozpoznać sprawcę czynu. Tym samym zyskujemy dowód w przypadku uszkodzenia pojazdu na parkingu.
Podsumowując, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie podróży, chcesz móc nagrywać szeroki obszar z przodu i z tyłu pojazdu w wysokiej rozdzielczości, chcesz być spokojny o auto na postoju, a jednocześnie nie przepadasz za urządzeniami przyczepionymi na szybie, cenisz wygodę użytkowania połączoną z nowoczesną technologią – kamerka samochodowa w lusterku.

ORLLO LX-50 DUAL jest dla Ciebie!
A jeśli jednak nadal wolisz tradycyjne rozwiązania, możesz wybrać klasyczne kamery samochodowe marki ORLLO.

 

Polecane kamery Samochodowe

Koniecznie zobacz>>> Artykuł kamera samochodowa forum najczęściej zadawane pytania?

A teraz najlepsza część artykułu, Drogi Czytelniczku! RABATY!

Masz dodatkowe pytania?
Rozpocznij rozmowę - kliknij w czerwone okienko czatu w prawym dolnym rogu (konsultant online pon.-piąt. 8:00-18:00)

Zadzwoń: ☎ 22 243 17 17
Napisz:
orllo@orllo.pl

Kamera samochodowa w lusterku

ORLLO LX 50 DUALDlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>