logo menu
8:00 - 17:00 pon - pt
Zadzwoń: 22 243 17 17
Zapytaj na czacie Napisz e-mail orllo@orllo.pl

Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w szkole? Zabezpieczenia w szkołach, przedszkolach i żłobkach.

Czy w mojej szkole jest bezpiecznie? Czy mój żłobek jest wystarczająco zabezpieczony?

To pytania nurtujące rodziców, dyrektorów, a nawet dzieci. Rozwiązaniem coraz częściej jest monitoring w obiektach oświaty, ale jak uzyskać zgody i kto decyduje o zainstalowaniu monitoringu?  Temat ten co roku wzbudza ciekawość i pojawia się wiele pytań z nim związanych.

Kwestia bezpieczeństwa zależy od wielu aspektów, którymi są między innymi: infrastruktura budynku, wykształcenie pedagogiczne personelu szkoły, monitoring. Wpływ mają również liczne spotkania propagujące bezpieczeństwo i uświadamiające jego wartość wszystkim pracownikom oraz uczniom. Najwięcej zależy od dyrektora placówki, którego zadaniem jest dbanie o to, aby pracownicy oraz uczniowie czuli się bezpiecznie, a rodzice nie martwili się na zapas. Wprowadzanie odpowiedzialnych rozwiązań to cecha szczególnie ważna, brana pod uwagę przez rodziców uczniów i przedszkolaków. W tym właśnie ma pomóc monitoring.

Polecane kamery IP WiFi ORLLO

 

 

Według badań przeprowadzonych przez NIK w latach 2007-2015 monitoring znacznie wpłynął na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród dzieci, młodzieży i pracowników szkół, ale zauważono również problem związany z użytkowaniem sprzętu, co z kolei przyczyniło się do wyników badań. Dla przykładu: Jeśli kamera nie wykryła zdarzenia przez problem techniczny lub błąd użytkownika kamery, zdarzenie nie zostało zarejestrowane. Co można zatem stwierdzić? Wyniki badań nie były w 100% zgodne ze stanem faktycznym bezpieczeństwa w szkole. Wprowadzenie niezawodnego systemu wizyjnego to priorytet, a tym bardziej jeżeli korzystać z niego można mobilnie.

Pracownik oświaty oprócz zadań edukacyjnych ma obowiązki dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa swoim podopiecznym. Zgodnie z regulaminem placówki oświatowej wszelkie aktywności dzieci odbywają się pod nadzorem osoby odpowiedzialnej. Mając świadomość wadliwości czynnika ludzkiego oraz ograniczenia wynikające z zasobów ludzkich,  placówki takie decydują się na zakup urządzeń do monitoringu zewnętrznego oraz wewnętrznego, który przynosi wiele korzyści.

Na zewnątrz podstawą jest klasyczna obserwacja terenu, najbardziej przydatna w nocy, kiedy często nikogo nie ma na terenie szkół, przedszkoli i żłobków. Dedykowana aplikacja do kamer umożliwi podgląd oraz zdalne sterowanie kamerami, a w razie niepożądanych gości kamera zaalarmuje nas o tym. Ustawienie kamery na szkolnym parkingu oraz udostępnienie podglądu nauczycielom pozwoli im na podgląd swoich samochodów. Nauczyciele sami poczują się bezpieczni, a co za tym idzie? Większe poczucie bezpieczeństwa wśród dorosłych skutkuje większym poczuciem bezpieczeństwa wśród dzieci. Zapewnienie tego podopiecznym to duża odpowiedzialność, którą bardzo wspieramy.

Kamery do monitoringu mogą pełnić nie tylko funkcję ochronną!

Kamery zewnętrzne w szkołach mogą pełnić funkcję rejestratora uroczystości szkolnych, których jakość Was zaskoczy. Polecamy kamerę ORLLO GOODCAM Z8 – dedykowana kamera do placówek oświaty, która ma długi zasięg widoczności w nocy, świetną jakość nagrań, jest bardzo prosta w montażu i konfiguracji, a przy tym posiada wiele przydatnych funkcji, które można ustawić za pomocą aplikacji w telefonie.

Kamera Orllo GOODCAM Z8

Kamery wewnętrzne oprócz podstawowych funkcji, mogą spełniać ich wiele więcej. Ciekawym pomysłem okazuję się być relacjonowanie dnia w przedszkolu. Drugim atutem jest możliwość przeprowadzenia lekcji zdalnych w lepszej jakości, dzięki dwustronnej komunikacji. Mowa tutaj o kamerze ORLLO GOODCAM W4+. Mała, intuicyjna kamera świetnie sprawdzi się w przedszkolach, żłobkach i szkołach, w których na pewno nie zabraknie dla niej zastosowań.

Kamera Orllo GOODCAM W4+

W naszej ofercie skierowanej do placówek szkolno-przedszkolnych polecamy zestaw kamer Orllo GOODCAM Z8 z kamerą wewnętrzną Orllo GOODCAM W4+. Zestaw ten umożliwia obserwacje małych i dużych powierzchni oraz obszarów zewnętrznych. Prosty montaż i funkcjonalność zwiększają bezpieczeństwo.

 

Kamery do monitoringu Orllo są skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić każdemu ich samodzielny montaż oraz konfigurację.

 

Zabezpieczenie w postaci monitoringu umieszczone może być w miejscach publicznych w szkole takich jak: korytarze, schody, zewnętrzna część placówki. Nie możemy umieszczać kamer w takich miejscach jak toalety, sale lekcyjne, szatnie. Mogłoby to negatywnie wpłynąć na osoby znajdujące się w szkołach. Pamiętajmy również o tym, aby kamer nie było za dużo, może to również wywołać odwrotny efekt. Kamery mają pomagać w zachowaniu bezpieczeństwa, stąd umieszcza je się w miejscach szczególnie narażonych na niewłaściwe zachowania. Co jakiś czas zapis z monitoringu należy poddać analizie i zweryfikować dotychczasowy system monitoringu wizyjnego pod kątem zasadności umiejscowienia kamer i celu w jakim zostały zamontowane.

Kamery domowe z funkcją niani

Szkoły, przedszkola i żłobki są narażone na niebezpieczeństwa ze strony osób z zewnątrz. Oprócz ochrony mienia należy też wspomnieć o ochronie osób wewnątrz. Wtargnięcia do szkół osób z zewnątrz mogą nieść różne scenariusze. Postarajmy zapewnić się naszym pociechom oraz podopiecznym więcej bezpieczeństwa. Szczególnie w czasach konfliktów i pandemii.

Produkty Orllo pozwolą zabezpieczyć placówki edukacyjne.

Masz dodatkowe pytania?
Rozpocznij rozmowę - kliknij w czerwone okienko czatu w prawym dolnym rogu (konsultant online pon.-piąt. 8:00-18:00)

Zadzwoń: ☎ 22 243 17 17
Napisz: 
orllo@orllo.plDlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>