Kamera samochodowa z g-sensor

 

Kamera samochodowa rejestrator samochodowy wideorejestrator samochodowy g-sensor testy forum opinie.

Nowością jest G-sensor 3D. Nie tylko chroni plik przed nadpisaniem, ale rejestruje siłę i kierunek uderzenia ...

Co to jest G-sensor?

G-sensor oparty jest o formułę przeciążenia znaną z lotów samolotowych „G” –przeciążenie. Ponieważ kamery samochodowe nagrywają w pętli G-sensor reagujący na przeciążenia (stłuczka, wypadek, nierówność drogi) trwale zapisuje pliki powstałe w momencie przeciążania.

Kamera samochodowa z g-sensor nie nadpisze na nich kolejnych plików. Mogą one być usunięte poprzez formatowanie karty lub ręczne usunięcie. Dotychczas  główną funkcją g-sensora w kamerze samochodowej było zabezpieczenie nagrania przed skasowaniem.

Następnie funkcja G-sensora została użyta  w "funkcji parkingowej" w kamerze samochodowej, którą wprowadzono do rejestratorów samochodowych. G-sensor podczas uderzenia w nasz samochód na parkingu uruchomi funkcję nagrywania obrazu. Rolą g-sensora stało się rozpoczęcie nagrania w momencie pozostawienia samochodu na parkingu i wykrycia uderzenia w samochód.

Absolutną nowością jest G-sensor 3D. Nie tylko chroni plik przed nadpisaniem, ale rejestruje siłę i kierunek uderzenia. Funkcja ta może stanowić istotny dodatkowy dowód w sprawach spornych.

Kamera samochodowa G-sensor 3D

Funkcja ta nie tylko podobnie jak funkcja zwykłego g-sensora zabezpiecza przed nadpisaniem przez kamerę samochodową obrazu na istniejących już nagraniach, ale dodatkowo wprowadzono dwa parametry niezmiernie istotne: rejestrację siły przeciążania oraz rejestrację kierunku przeciążenia.
Dzięki temu w przypadkach nadzwyczajnych zdarzeń drogowych  na karcie SD w postaci wykresów zarejestrowana jest siła przeciążenia i jej kierunek. Może to stanowić dodatkowy istotny dowód w przypadku jakichkolwiek zdarzeń drogowych (wjechanie w dziurę i uszkodzenie opony, ustalenie kierunku i siły uderzenia, ustalenie jak samochód poruszał się w trakcie zdarzenia, ustalenie prędkości samochodu w momencie zdarzenia itp.).

Kamera samochodowa z G-sensor 3D mierzy przeciążenia w trzech osiach (przód i tył, prawo i lewo oraz góra i dół).
Proste G-Sensory tylko wykryją sam moment zderzenia i niewiele powiedzą o reakcji kierowcy. Natomiast czujnik 3D pozwoli na określenie dokładnego momentu hamowania i wszystkiego, co działo się z samochodem w trakcie zdarzenia.

ORLLO Electronics posiada w swojej ofercie wyłącznie kamery samochodowe z G-sensor 3D

ZOBACZ WIDEO TESTY! SPRAWDŹ! KLIKNIJ ->

ODWIEDŹ NASZ SKLEP! KLIKNIJ ->

ZOBACZ RANKING KAMER SAMOCHODOWYCH 2017! KLIKNIJ ->

Skontaktuj się z nami ☎ 22/ 243-17-17
Podpowiemy Ci jaką kamerę samochodową wybrać.

Kamera samochodowa najlepsze wideorejestratory testy 2018

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ ARTYKUŁ W PCWorld ->

Dostawa wideorejstratory24 h.

Polecane kamery samochodoweDlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>