logo menu
8:00 - 17:00 pon - pt
Zadzwoń: 22 243 17 17
Zapytaj na czacie Napisz e-mail orllo@orllo.pl

Kamera samochodowa jaką wybrać?

 

Kamera samochodowa rejestrator samochodowy wideorejestrator samochodowy testy forum opinie.

Posiadanie kamery samochodowej to nie tylko moda — należy pamiętać, że to narzędzie poprawiające bezpieczeństwo na drogach ...

Kamera samochodowa cena

Kamera samochodowa (też wideorejestrator, rejestrator jazdy) – to kamera cyfrowa rejestrująca obraz i często dźwięk, montowana przeważnie na desce rozdzielczej lub przedniej szybie samochodu. Występuje również w zestawach rejestrujących obraz z przodu i tyłu pojazdu.

Przy wyborze najlepszej kamery samochodowej należy wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest oczywiście cena. Najtańsze wideorejestratory tylko na pudełku wyglądają świetnie a w rzeczywistości wyposażone są w niewielkie obiektywy z plastikowymi soczewkami i małe sensory o niskiej rozdzielczości. Na zarejestrowanych przez nie nagraniach widoczna jest pikseloza, szczegóły często są zamazane a filmy zapisane są w niskiej jakości. Dla ostrego obrazu potrzebny jest jasny obiektyw, który sprawia, że na sensor pada więcej światła a obraz zyskuje na szczegółowości i jakości w trudnych warunkach oświetleniowych. Co ważne tanie kamery samochodowe oferują tylko podstawowe możliwości, są też awaryjne i często mają problemy ze stabilnością działania. Podczas wyboru wideorejestratora nie warto kierować się tylko ceną. Nie oznacza to jednak, że użytkownik skazany jest tylko na najdroższe modele.

Marka ORLLO Electronics wyszła naprzeciw wymaganiom swoim klientom łącząc jakość z atrakcyjną ceną swoich produktów.

Polecane kamery samochodowe

Kamera samochodowa jak wybrać najlepszą dla siebie?

Posiadanie kamery samochodowej to nie tylko moda — należy pamiętać, że to narzędzie poprawiające bezpieczeństwo na drogach. Wybór kamery samochodowej należy zacząć od zdecydowania jaki typ wideorejestratora najbardziej nas interesuje.

Standardowy sposób pracy wideorejestratorów samochodowych to nagrywanie filmów w pętli w określonych przez użytkownika interwałach czasowych. Zarejestrowane filmy żeby nie zostały nadpisane, najlepiej jest jak najszybciej przegrać na komputer. Nie jest to skomplikowane. Wystarczy podłączyć wideorejestrator do komputera za pomocą kabla USB i przegrać z niego dane.

Dodatkowo zarejestrowany film ze stłuczki drogowej czy też innego zdarzenia drogowego to niewzbity dowód, który może świadczyć o naszej niewinności. Na nic zdadzą się wtedy zapewnienia drugiego kierowcy, że wypadek był naszą winą – o ile odpowiednio dobierzemy kamerę samochodową, będziemy mogli przedstawić policji kompletną wersję wydarzenia, wraz z niezbędnymi danymi, które również będzie w stanie zapisać nasz rejestrator. Korzystając z funkcji aparatu możemy także wstępnie udokumentować uszkodzenia lub sytuację na drodze po zderzeniu.
Czy materiał zarejestrowany kamerą samochodową może być dowodem (czy właściwie jednym z dowodów) dla policjantów, ubezpieczycieli lub w sądzie? Oczywiście, zgodnie z artykułem 308 kodeksu postępowania cywilnego. Należy jednak pamiętać o tym, że taki film może zostać poddany weryfikacji i sprawdzeniu, czy np. nie został zmodyfikowany oraz czy pochodzi dokładnie z danego zdarzenia.

Kolejna bardzo ważna cecha, która należy wziąć pod uwagę przy zakupie kamery samochodowej to kąt nagrywania. Oczywiście kamery w tej sytuacji powinny oferować jak najszerszy kąt widzenia.

Następnie rozdzielczość. Im wyższa w kamerze samochodowej, tym lepsza jakość nagranego materiału. W tym przypadku jednak musimy liczyć się z tym, że filmy w rozdzielczości Full HD zajmują znacznie więcej miejsca, niż te nagrane w słabszej jakości. Dlatego warto tutaj zwrócić uwagę na miejsce zapisu. Dobrze gdy dany model pozwala na korzystanie z kart pamięci typu micro SD.

Niektóre kamery samochodowe posiadają również dodatkowe funkcje, takie jak na przykład GPS, który zapisuje całą trasę, przekazując również dane na temat prędkości. Jeżeli dużo podróżujesz nocą, warto zainwestować w produkt, który posiada diody podczerwieni. Kolizje i innego rodzaju zniszczenia są również możliwe, podczas gdy samochód stoi na parkingu. Dlatego też warto zwrócić uwagę na modele, które automatycznie uruchamiają nagrywanie podczas postoju, gdy tylko wykryją jakieś gwałtowne zmiany w ruchu.

Kamery samochodowe powinny także posiadać dodatkowe złącza. Między innymi port USB, który pozwoli podpiąć urządzenie do laptopa w celu przerzucenia nagranych materiałów lub wejście HDMI, dzięki czemu wszystkie obrazy można przeglądać bezpośrednio na ekranie telewizora.

Bardzo często kamera samochodowa używana jest jako narzędzie edukacji. Część kierowców dzięki kamerom samochodowym chce poprawić swój styl jazdy. Oglądając nagrania, chcą zobaczyć, czy nie popełniają błędów i czy na pewno jeżdżą bezpiecznie. Znaczenie ma też czynnik psychologiczny. Niekiedy świadomość, że niedozwolone zachowanie na drodze może zostać zarejestrowane, motywuje do przestrzegania przepisów oraz do bezpiecznej jazdy skuteczniej niż fotoradary.

Wysoka jakość obrazu i łatwa obsługa to główne zalety wszystkich kamer samochodowych marki ORLLO Electronics.

Przy zakupie kamery samochodowej należy pamiętać, że nie wszystkie funkcje okażą się dla nas przydatne. Warto więc wybrać parametry, które są dla nas najistotniejsze i na ich podstawie dokonać wyboru.
Najlepszą radą jakiej można jednak udzielić w tej kwestii jest wybranie kilku kamer z zakresu cenowego, które nas interesują, a następnie poszukania pochodzących z nich nagrań na YouTube.

ORLLO Electronics zawsze publikuje na swoim kanale YouTube testy z kamer samochodowych, które pojawiają się w sprzedaży.

ZOBACZ WIDEO TESTY! SPRAWDŹ! KLIKNIJ ->

ODWIEDŹ NASZ SKLEP! KLIKNIJ ->

ZOBACZ RANKING KAMER SAMOCHODOWYCH 2017! KLIKNIJ ->

Skontaktuj się z nami ☎ 22/ 243-17-17
Podpowiemy Ci jaką kamerę samochodową wybrać.

Kamera samochodowa najlepsze wideorejestratory testy 2017

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ ARTYKUŁ W PCWorld ->

Dostawa wideorejstratory24 h.

Polecane kamery samochodoweDlaczego warto kupować w sklepie orllo.pl

Jedna myśl nt. „Kamera samochodowa jaką wybrać?”

Dodaj komentarz
Witryna Orllo.pl używa plików cookies (ciasteczek). Możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki, jednak wtedy niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo. Więcej >>